WhatsApp přichází s desktopovou aplikací

12. 5. 2016 | Petr Michl
1 miliarda uživatelů WhatsApp si nyní může nainstalovat jeho aplikaci i na desktop.

WhatsApp je nenáviděn telefonními operátory. Při své bázi 1 miliardy uživatelů ukrátila tato Instant Message aplikace v posledních letech výrazně počet zaslaných SMS. Nyní ovšem WhatsApp přichází s dlouho očekávanou aplikací i pro desktop.

Aplikaie lze nainstalovat na počítače od Applu i na ty s operačním systémem Windows. Fungování je velice podobné před rokem představené desktopové verzi pro prohlížeče. Při používání pak musí být váš telefon zapnutý a připojený online. Komunikace totiž stále probíhá přes telefon, počítač je s ním pouze spárován. To je způsobeno tím, že WhatsApp neukládá zaslané zprávy nastálo na žádném data serveru, prostě je pošle do telefonu a pak už jsou jen v něm.  

WhatsApp píše na svém blogu:


"Nová desktopová aplikace je synchronizována s aplikací WhatsApp na vašem mobilním zařízení a je k dispozici pro Windows verze 8 a novější a Mac OS verze 10.9 a vyšší. Protože aplikace pracuje nativně na vašem počítači, budete mít podporu pro systémové oznámení na ploše, lepší klávesové zkratky a další funkce."

Úspěch WhatsApp je sice hnán zejména uživateli ze zemí jako Brazílie či Indie, kde je smartphone pro většinu lidí digitálním zařízením číslo 1, přičemž PC ani nevlastní. Přesto se komunikace s pomocí plnohodnotné klávesnice může hodit, obzvláště při využívání pro pracovní účely.

WhatsApp dříve v tomto roce zrušil svůj jediný zdroj příjmů, poplatek 99 centů ročně za používání uplatňovaný na některých trzích. Sází na to, že firmy budou tuto aplikaci využívat brzy pro jejich zákaznický servis, ale také jako prodejní kanál. Klávesnice tak bude pro zástupce značek o to důležitější.

Aplikaci si můžete stáhnout na www.whatsapp.com/download.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.