Yelp dnes oficiálně startuje v České republice

11. 7. 2013 | Petr Michl
Jedna z celosvětově nepopulárnějších služeb pro uživatelské hodnocení podniků dorazila i do České republiky. Yelp má už při startu slušně pokrytou Prahu, další města čekají na uživatelská hodnocení.

Yelp je jednou z nepopulárnějších služeb pro uživatelské hodnocení podniků (od hospod přes kadeřnické salóny, hotely až po autoservisy a další služby mnoha kategorií). Když chcete v USA zjistit, jak si stojí konkrétní restaurace, online odpověď najdete s velkou pravděpodobností právě na zmíněném portálu. Dnes Yelp oznámil dostupnost i v České republice na portálu www.yelp.cz. Aplikace pro iPhone a Android budou k dispozici společně s dalšími bezplatnými nástroji pro majitele podniků na biz.yelp.cz.

Viceprezidentka pro nové trhy Miriam Warren uvedla jako důvod, proč je Yelp nově i v ČR: „Češi už běžně hledají informace o místních podnicích na internetu a doposud se museli spoléhat na nevyhovující kombinaci různých zdrojů, aby zjistili skutečné detaily o tom, co na ně čeká."  Česká republika je dvacátou druhou zemí, na jejíž trh Yelp vstupuje. Již nyní je na stránkách „českých" recenzí relativně dost, například restaurace jich mají už 1881. Vše se zatím pochopitelně točí okolo Prahy, která je největším turistickým lákadlem pro zahraniční návštěvníky. Aby byla služba skutečně užitečná i v dalších regionech, potřebuje přízeň běžných uživatelů, kteří musí doplnit svá hodnocení.


Ukázka webu Yelp v české mutaci

Yelp v sobě kombinuje i prvky sociálních sítí, takže můžete vidět přednostně recenze vašich přátel. I z toho důvodu nabízí při registraci propojení s Facebook účtem. Yelp byl založen v San Franciscu v červenci roku 2004. Od té doby se Yelp komunity rozšířily po městech ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Francii, Německu, Rakousku, Nizozemsku, Španělsku, Itálii, Švýcarsku, Belgii, Austrálii, Švédsku, Dánsku, Norsku a Finsku. V prvním čtvrtletí roku 2013 měl Yelp v průměru 102 milionů unikátních návštěvníků měsíčně, kteří za dané období napsali 39 milionů recenzí. V prvním čtvrtletí roku 2013 byla mobilní aplikace Yelpu použita přibližně na 10 milionech mobilních přístrojů měsíčně.

Štítky dokumentu: E-Commerce Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: