Young MBSA představí s prof. Hilským tajemství alchymie překladu

13. 4. 2010 | TZ
Networkingová akce Young MBSA, koncipovaná jako setkání manažerů a podnikatelů s prof. Martinem Hilským, se koná ve čtvrtek 29. dubna v historických prostorách Konšelského salonku Novoměstské radnice. Zahájení je ve 18.00 hod., předpokládané ukončení akce v cca 22.00 hod.

Young MBSA

Praha 13. 4. 2010 – Networkingová akce Young MBSA, koncipovaná jako setkání manažerů a podnikatelů s prof. Martinem Hilským, se koná ve čtvrtek 29. dubna v historických prostorách Konšelského salonku Novoměstské radnice. Zahájení je ve 18.00 hod., předpokládané ukončení akce v cca 22.00 hod.
Na programu neformálního večera na téma "alchymie překladu" bude krátké seznámení účastníků s dílem prof. Hilského, jeho poutavé vstupní slovo, v němž se zaměří na specifika překladu a faktory, které do překladu vstupují. Charismatický průvodce poukáže také na různosti překladů téhož textu v různých dobách apod. Následovat bude beseda a dotazy účastníků a volný networking/business mixér.

Prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., MBE (* 8. dubna 1943, Praha)

Badatel, mág slov a charismatický průvodce shakespearovým světem. Kdo nezažil, nepochopí...
Překladatel, esejista, anglista a profesor anglické literatury na Univerzitě Karlově, patří k předním českým překladatelům Shakespearova díla. Své bravurní, sofistikované konstrukce Martin Hilský vždy opírá o důkladnou znalost jazyka a dobových reálií. Jeho překlady jsou tak - při vší pokoře vůči předloze - jiskřivé a moderní.
První shakespearovský překlad – překlad hry Sen noci svatojánské - vytvořil Martin Hilský v roce 1984. Od té doby přeložil nejen všechna dramata Williama Shakespeara (tj. celkem 38 her), ale také jeho Sonety.
Letní shakespearovské slavnosti - nejstarší a největší open-air divadelní festival svého druhu v Evropě – pracují výhradně s překlady M. Hilského.
Martin Hilský získal řadu ocenění – např. Jungmannovu cenu, Cenu Toma Stopparda a další.
V roce 2001 ho za zásluhy o šíření anglické literatury v ČR a také za překlady královna Alžběta II. jmenovala čestným členem Řádu Britského impéria (MBE).

Termín: čtvrtek 29. dubna 2010, 18.00 – 22.00 hod.

Rozhovory k tématu si budete moci přečíst na http://www.youngmbsa.cz/cs/rozhovory/ , kam postupně budou přibývat tematické příspěvky.
Registrace: Kapacita Konšelského salonku je omezena na 40 míst, je proto třeba se s dostatečným předstihem informovat na www.youngmbsa.cz  a registrovat se na adrese director@youngmbsa.cz, případně na tel. čísle 777 923 762.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: