YouTube Kids přichází do Česka

22. 2. 2019 | Petr Michl
Aplikace YouTube Kids je konečně dostupná i v Česku. Nabízí široké možnosti kontroly nad obsahem, který děti sledují, včetně zablokování vyhledávání nebo časovače.

Varianta YouTube navržená pro děti je již dostupná i v Česku. Aplikace YouTube Kids má v celosvětovém měřítku přes 160 miliard zobrazení, desítky milionů stažení a přes 14 milionů aktivních uživatelů týdně. Populární je zejména díky mnoha funkcím rodičovské kontroly,  dedikovanému obsahu a bezpečnému prostředí pro jeho objevování.

V nabídce jsou například šmoulí dobrodružství, Požárníka Sam nebo písničky Štístka a Poupěnky. Starší děti se zase mohou například díky kanálu Marka Valáška snadno seznámit se základy matematiky.V aplikaci YouTube Kids najdete:

  • zábavné a interaktivní grafické rozhraní: Díky velkým a barevným ikonám se v aplikaci snadno zorientuje i malé dítě. Vyhledávat lze i prostřednictvím hlasu. Oblíbené video tedy najdou i ti diváci, kteří ještě neumí číst a psát.
  • obsah pro celou rodinu, dispozici jsou čtyři kategorie: Pořady, Hudba, Výuka a Prozkoumat

V aplikaci jsou také široké možnosti kontroly nad obsahem, který děti sledují.

  • Díky funkci Rodiči schválený obsah můžete určit, k jakým kanálům či videím dostanou děti přístup. Výběr zahrnuje sbírky vytvořené přímo YouTube Kids týmem i externími partnery. Obsah můžete schválit, když půjdete do Nastavení a v profilu dítěte vyberete Pouze schválený obsah.
  • V aplikaci máte možnost například mladším dětem v prostředí YouTube Kids zablokovat vyhledávání a mít tak maximální kontrolu nad obsahem, ke kterému budou mít přístup.
  • Pomocí Časovače můžete dětem v aplikaci nastavit časový limit, po jehož vypršení se aplikace zablokuje.
  • Přístup prostřednictvím hesla vám umožňuje nastavit heslo pro přístup do Nastavení a zobrazení dalších informací v aplikaci.
  • Vaše ratolest si může pro zabezpečení svého účtu nastavit také vlastní tajný kód. Díky tomu se ostatní děti na daném zařízení nedostanou k videím a funkcím, které nemají k dispozici ve svých profilech. Když své heslo dítě zapomene, můžete ho jednoduše smazat.
  • Aplikaci YouTube Kids můžete také používat jako nepřihlášený uživatel. V tom případě vám však nejsou k dispozici žádné funkce spojené se soukromým účtem, například posílání, sdílení, lajky aj.

Českou verzi aplikace si můžete zdarma stáhnout z Obchodu Play a App Store. Tak vzhůru do světa YouTube Kids!

 

Kam dál?Je to trochu ironické. YouTube Kids má být bezpečným přístavem pro děti. Přichází ovšem do Česka v době, kdy v USA opouštějí inzerenti YouTube kvůli tomu, že nedokáže ochránit jejich reklamy od spojení s projevy pedofilie. Zatím své reklamy stáhly AT&T, Hasbro, Disney i McDonald's.

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: