YouTube nabízí možnost přehrávat videa ve 3D

6. 4. 2012 | BeDa
Po stisknutí jednoho tlačítka a nasazení speciálních brýlí YouTube přidá k videím další rozměr.

Během několika měsíců se serveru YouTube rapidně zvýšil počet zhlédnutých videí za den. V květnu 2011 to byly 3 miliardy zhlédnutí, letos v lednu už to byly 4 miliardy. Leader v oblasti online videa se snaží neustále svoje služby vylepšovat a nabízet uživatelům i obchodníkům další možnosti, jak videa využít. Po změně vzhledu, vylepšení kanálů a propojením se sociálními sítěmi přichází s možností převádět běžná krátká videa na trojrozměrná.

S testováním služby, která umožní stiskem jednoho tlačítka převést 2D video na 3D, začal server už loni v září, kdy ji zpřístupnil ke zkušebnímu užívání tvůrcům videí. Nyní spustil server YouTube betaverzi pro všechny uživatele - ti, co videa jen sledují, už nemusí čekat na to, dokud autor video nepřevede sám.

Této možnosti se bude dát využít jen u videí ve vysokém rozlišení tedy 1080p. Výhodou tohoto nástroje je to, že je schopen převést do 3D formátu i ta videa, která nebyla natočena na více kamer. Používá specifické technické prostředky pro předělání klasického 2D videa.

Server YouTube doufá, že 3D prezentace je budoucím trendem ve sledování videí. Myslí si to i výrobci televizí. Rok 2012 je odborníky považován za rok, kdy 3D televize ve velkém prorazí do domácností. Jejich ceny totiž klesají. Navíc by jejich popularitě mohla pomoci i rychle se blížící sportovní událost roku - Olympijské hry v Londýně. Ty budou vysílány také v 3D, přislíbily to televizní stanice Sky i BBC.

Zdroje: www.techcrunch.com, www.techie-buzz.com

Štítky dokumentu: Virální marketing YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: