YouTube nově přidává do vyhledávače jednotlivé kapitoly videí. Jak toho využít?

25. 8. 2021 | Barbora Vičarová
Už delší dobu lze YouTubové video dělit na jednotlivé kapitoly. YouTube teď nově tuto orientační vychytávku zohledňuje i ve svém vyhledávači. Zjistěte, jak moc můžete s kapitolami ovlivnit dohledatelnost videí.

 

Kapitoly videa, nebo také časová razítka, rozdělují video na sekce, z nichž každá má svůj vlastní individuální náhled a název. Stačí, když do popisku videa přidáte časový údaj a název dané kapitoly, a můžete tak své video přehledně rozdělit třeba na úvodní část, několik hlavních kapitol a závěr, což uživateli umožní rychle se orientovat a přeskočit na ten úsek, který ho zrovna nejvíce zajímá. 

Dosud tato vychytávka sloužila hlavně uživatelům, pro které byla dělená časová osa přehlednější. Nyní ale tzv. video chapters získávají nový rozměr užitečnosti. YouTube se totiž rozhodl vylepšit své vyhledávací nástroje tím, že bude jednotlivé kapitoly a jejich pojmenování zohledňovat přímo v hlavním vyhledávači. 

Automatická segmentace 

Už v červenci YouTube oznámil, že zavádí automatickou segmentaci videí na kapitoly, kdy systém sám vyhodnotí klíčové části a sdělení vašeho videa a rozseká ho na menší kousky, každý s vlastním názvem. Nyní už je jasné proč. Nově je totiž možné ve vyhledávači najít a poté kliknout na konkrétní sekci klipu, kterou hledáte. Jak vše vypadá v reálu můžete vidět na fotce níže. 

YouTube novinku vysvětluje podrobněji na svém blogu

Štítky dokumentu: YouTube
Sdílejte tento článek:
Podobné články: