YouTube představil nástroj Video Builder. Slibuje rychlou a snadnou tvorbu reklam

16. 4. 2020 | Milada Zemanová
Nemáte rozpočet na tvorbu videoreklamy? S Video Builderem od Googlu by ji měli zvládnout i lidé bez znalostí postprodukce, v největším základu by měly stačit jen fotografie, obrázky, texty a logo.

YouTube Video Builder je nový nástroj od Googlu, pomocí kterého mohou lidé vytvářet kvalitní videoreklamy, i když nemají vysoké rozpočty. Jedná se prozatím o beta verzi, která vytvoří animaci statických prvků. Těmi mohou být například fotografie, obrázky, texty či třeba logo.

V rámci tvorby si autor zvolí z různorodých možností šablon, vybere si font, barvy, a reklama je na světě. Video může být v délce 6 či 15 sekund. V současné koronavirové krizi není mnohdy možné natočit video osobně a na konkrétním místě, takže usnadnění tvorby videí podniky jistě uvítají.

Díky nástroji YouTube Video Builder tak kdokoliv dokáže vytvořit atraktivní video a zcela k tomu postačí notebook a pár minut času. Jak Video Builder funguje, se můžete podívat níže.

Různé podniky mají odlišné potřeby. Zatímco například restaurace chtějí komunikovat změnu otevírací doby, tak prodejna potravin zase zdůrazní nové služby, například možnost rozvozu nákupu. Právě tuto informaci akcentoval ve své videoreklamě obchod Central Market.

Video Builder ovšem mohou využít firmy napříč obory. Podívejte se, jakou reklamu vytvořilo interiérové studio Havenly.

Pro značky, které mají k dispozici videoobsah, může být Video Builder způsobem pro snadnou tvorbu stručných videí. Naopak pro menší podniky a firmy bez kreativních zkušeností může zmíněný nástroj poskytnout účinný způsob pro tvorbu atraktivních videí bez ohledu na dostupné zdroje.

Díky Video Builderu tak může celá řada podniků propagovat své produkty či služby pomocí videoreklamy. Což je více než užitečné, obzvláště v současné koronavirové krizi, kvůli které se řada firem přesouvá do online prostředí a potřebují o tom dát rychle vědět.

Pokud chcete tento nástroj vyzkoušet, můžete zažádat o jeho zpřístupnění na oficiálních stránkách. Dle vyjádření Googlu bude tento požadavek zpracován co nejdříve a o přístupu k Video Builderu budete informováni e-mailem.

Zdroj: Google

Štítky dokumentu: YouTube
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: