YouTube rozšiřuje originální obsah o evropské kanály

9. 10. 2012 | Bednářová Daniela
YouTube má na svém kontě již přes 160 původních kanálů. Počet zhlédnutí a odběratelů uspokojivě stoupá.

Video portál YouTube spadající pod gigant Google pokračuje v přidávání originálního obsahu. Doposud spustil 100 původních kanálů a nyní přidal dalších 60 s větším důrazem na Evropu.

 

V seznamu figurují kromě Ameriky kanály ze zemí jako je Velká Británie, Francie a Německo. Kanály mají různé zaměření a cílová skupina některých z nich může být jazykově omezena jen na specifické oblasti. Ale k dispozici jsou i kanály, které by mohly mít úspěch celosvětově.

 

Například jedním z britských vývozních artiklů je kuchař Jamie Oliver a jeho kanál Jamie Oliver Food Channel. Kromě kanálů o jídle, jsou početné i kanály zaměřené na motorismus - mezi jinými například britský kanál Fast, Furious & Funny a jeho německý sourozenec Motorvision. Dalším oblíbeným zaměřením kanálů je i sport - kromě klasiky v podání fotbalu, mají diváci na výběr i kanály věnující se extrémním sportům. Nejen pánové ale mají dostatek dostatek obsahu, pro ženy se najde řada kanálů věnujících se kráse a zdraví. A všichni společně se mohou bavit u kanálů komediálních. Seznam původních kanálů najdete tady.

 

Podoporování originální tvorby pro YouTube se video portálu vyplácí. Společnost se podělila o několik statistik rok po spuštění prvních původních kanálů. Top 25 původních kanálů přidá každý týden do statistik YouTube více jak milion zhlédnutí. Měsíčně se počet diváků na YouTube pohybuje kolem 800 milionů a ti zvládnou 4 miliardy hodin stopáže. Na začátku roku to byly “jen” 3 miliardy hodin. Znamením toho, že původní kanály mají úspěch je i to, že počet odběratelů je ve srovnání s minulým rokem již dvojnásobný. A jaký kanál si vyberete vy?

Zdroje: www.techcrunch.com, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Google Virální marketing YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: