YouTube spustil grantový program pro tvůrce

14. 7. 2010 | RaTP
YouTube připravil zajímavý grantový program, kterým chce podpořit amatérské tvůrce a získat tak kvalitnější obsah, který přitáhne více uživatelů. A nejedná se o nic úzkoprsého - do celého projektu chce videoportál napumpovat částku 5 milionů dolarů. Proces spolupráce s uživateli je jednoduchý. V rámci grantového programu portál vytipuje vhodné partnery podle jasně měřitelných parametrů.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

YouTube připravil zajímavý grantový program, kterým chce podpořit amatérské tvůrce a získat tak kvalitnější obsah, který přitáhne více uživatelů. A nejedná se o nic úzkoprsého - do celého projektu chce videoportál napumpovat částku 5 milionů dolarů.
Proces spolupráce s uživateli je jednoduchý. V rámci grantového programu portál vytipuje vhodné partnery podle jasně měřitelných parametrů. Přihlížet se bude zejména ke sledovanosti videí, komentářům diváků a růstu divácké základny. Hodnoceny budou i subjektivní parametry celkové kvalita díla - práce s kamerou, ozvučením, střihem, režie nebo divácké výkony. Na základě této rešerše bude daný uživatel osloven s nabídkou podání grantové žádosti.
Zajímavé je, že YouTube na tyto uživatele nahlíží jako na regulérní budoucí partnery. Zajímá se o plány dalších projektů, předpokládané investice, dokonce zachází tak daleko, že chce předložit jasnou představu o marketingových plánech a způsobu distribuce díla.
A pokud tvůrce zástupce portálu přesvědčí, je mu grant, který má sloužit zejména k nákupu techniky a softwaru, vyplacen. A pak nezbývá než čekat, zda tvůrce naplní očekávání.

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: