YouTube uvolnil mobilní živé vysílání více uživatelům. Musí mít ale 10 tisíc odběratelů

9. 2. 2017 | Jakub Hort
Zatímco všechny jiné platformy se živým vysíláním již nějakou dobu chlubí, YouTube na to jde pomalu. Díky Super Chatu si vlogeři vydělají jen díky zvýrazněným komentářům uživatelů.

YouTube otevírá možnost živého vysílání uživatelům, kteří mají alespoň 10 000 odběratelů. Tito uživatelé museli zároveň přidat ke svému účtu funkci Super Chat, která pomáhá zpěněžit jejich živé vstupy. Tisíce tvůrců tak dostává do ruky nový nástroj, jak rychle a spontánně sdílet své životy s fanoušky.

Mobilní živé vysílání bylo zabudováno přímo do aplikace. Jediné, co je třeba ke spuštění live streamu, je otevřít aplikaci a zmáčknout tlačítko. Tato videa mají stejné funkce jako běžná videa nahraná na YouTube. Najdete je ve vyhledávači, v doporučených videích nebo i v playlistech a jsou chráněná proti neautorizovanému použití.

Na vývoji této nové funkce spolupracoval YouTube se stovkami tvůrců, kteří komentovali jejich zkušenosti s živými přenosy. Na základě jejich zpětné vazby tak vznikla například i již zmíněná funkce Super Chat. Ta dává uživatelům možnost zaplatit si za komentář, který bude barevně zvýrazněný a připnutý na vrcholu všech komentářů po dobu 5 hodin. Uživatelé tak dostanou větší šanci, aby si jich jejich oblíbený vloger všiml a na dotaz odpověděl.

I když je momentálně živé vysílání přístupné pouze uživatelům s poměrně vysokým počtem uživatelů a jen ve 20 zemích světa, jedná se o dočasný stav. YouTube zdůraznil, že brzy uvolní tuto funkci pro úplně všechny uživatele.

Zdroje: MarketingLand, Wersm

 

Štítky dokumentu: YouTube
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.