Brand Academy

Z Windows zmizí program Malování

25. 7. 2017 | Petr Michl
Dnes je smutný den pro všechny grafiky amatéry: s podzimem skončí program Malování, který vydržel v operačních systémech Windows 32 let.Program Malování je v základní nabídce operačního systému Windows už od verze 1.0 představené v roce 1985. A někdy ho použili snad úplně všichni uživatelé tohoto OS. S podzimním updatem jeho aktuální verze Windows 10 nadobro zmizí.

Jeho náhradou má být aplikace Paint 3D, jež umožní malování v trojrozměrném prostoru. Jeho video představení vypadá slibně a dokonce naznačuje, že součástí nabídky bude i možnost vyhledávání v dostupné kolekci 3D objektů, které budete moct přidat do svých děl.

Aplikace, která je dnes zastaralá a má mnoho alternativ, odchází. Je to vůbec důvod ke smutku? Z nostalgických důvodů rozhodně ano. 32 let se totiž aplikace v digitálním světě obvykle nedožívají. A ač se dneska mnoho profesionálních grafiků otřese při myšlence, že by mohli Malování vůbec otevřít, začínali na něm pravděpodobně i oni.

Někteří umělci přitom omezení Malování využívají jako kreativní stimul a zároveň i svůj trademark. V tomto programu jsou nakreslené třeba některé Opráski sčeskí historje.Mezi umělce spokojené se základní výbavou patří i Jim'll Paint, kterého sleduje na Facebooku přes 687 tisíc lidí. Ten včera k malbě níže připsal:

Jak jste možná slyšeli, Windows plánují utnout Microsoft Paint s updatem na Windows 10. Toto je rozhodně smutný den pro malování, ujišťuji vás však, že Jim'll Paint bude pokračovat jako dosud. Už dlouho používám XP verzi na virtuálním stroji a budu v tom pokračovat, dokud bude tato technologie dostupná. Někdo by mohl říct, že Malování se všemi nadbytečnými undo tlačítky a zdobnými štětci není ono od Windows 7, stejně je ale smutné přihlížet posledním dnům držáku grafického světa."  


Zdroj: Jim'll Paint / Facebook

Malování je v něčem zkrátka stále mistrem jednoduchých úprav a bude nám chybět.  

Zdroje: BBC, Guardian

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: