Zablokujte přístup aplikací přátel k vašim osobním informacím

2. 4. 2012 | Bednářová Daniela
Aplikace, které používají vaši přátelé, mají přístup i k vašim osobním informacím. Jak jim v tom zabránit?

V podslední době vzniká čím dál víc aplikací, které pro své fungování vyžadují přístup nejen k informacím uživatele, ale také k osobním údajům jeho přátel. Problém je v tom, že i když aplikace nepoužíváte, řada z nich i přesto může pracovat s vašimi osobními informacemi na základě povolení jednoho z vašich přátel.

Zadržte zděšené výkřiky, správným nastavením můžete přístup aplikací ke svým osobním informacím odepřít. Hluboko v možnostech nastavení Facebooku je ukryto i toto nastavení. Můžete vybrat, které z vašich údajů budou dostupné pro aplikace, hry a webové stránky, jež používají vaši přátelé.

Podnikatel Avi Charkham se začal otázkou nastavení soukromí uživatelů vůči aplikacím na Facebooku více zabývat a aby zvýšil povědomí o možnosti nastavení lepšího soukromí, založil si webovou stránku, na které je vlastně jen link na nastavení toho, “Jak uživatelé využívají vaše informace v používaných aplikacích”. Stránka s odkazem je jednoduchá a hlavně účinná. Už ji navštívilo přes 400 000 lidí.

Pokud nechcete, aby aplikace a hry měly přístup k dalším informacím (například seznamu přátel, pohlaví nebo informacím nastaveným jako veřejné), můžete je vypnout. Háček je ale v tom, že pak sami neuvidíte žádné hry ani aplikace. Pokud chcete hrát hry a používat aplikace, musíte se vzdát části svého soukromí. Je to podle vás férový obchod?

Zdroj: www.mashable.com

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: