Zásilkovna přiostřuje konkurenci České poště. Začíná doručovat osobní balíky

23. 4. 2019 | Milada Zemanová
V letošním roce chce Zásilkovna doručit milion balíků. Láká zákazníky na jednoduchý proces, ke kterému stačí mobilní aplikace, a nízkou cenu. Stejná služba u České pošty aktuálně vyjde téměř na dvojnásobek.

Síť výdejních míst Zásilkovna je oblíbená dodavateli i zákazníky díky snadné možnosti vyzvednutí balíku při objednání z e-shopu. Nově své služby rozšiřuje a umožní lidem posílat si balíky mezi sebou. Tedy nabídne stejnou službu, jakou aktuálně zajišťuje Česká pošta a další kurýrní služby.

Majitelka společnosti Zásilkovna, Simona Kijonková, pro Hospodářské noviny uvedla:

„Doteď jste si mohl vyzvednout v Zásilkovně zboží koupené z internetového obchodu. Nyní budete moci přes Zásilkovnu cokoliv poslat komukoliv. Cílem je dostat se na úroveň pošty a nabídnout zákazníkům alternativu.”

Zmíněná služba nese název Mezi Námi a láká zákazníky na rychlé odeslání balíků, bez čekání a bez front a za cenu od 65 Kč . Stejná služba například u České pošty vyjde při doručení nejmenší zásilky na pobočku 109 Kč a přímo k adresátovi pak 129 Kč.

Další výhodou služby od Zásilkovny je, že k odeslání balíku stačí mobilní aplikace a registrační údaje zákazníka. Zástupci firmy popsali následný postup:

„Zásilka je tímto zaevidována v systému a zákazníkovi se zobrazí identifikační heslo zásilky. Pak už jen stačí zabalit, donést na libovolné podací místo a sdělit obsluze identifikační heslo. Obsluha nalepí na zásilku štítek a od zákazníka si ji převezme."

Jak aplikace funguje, se můžete podívat ve videu níže.

Zástupci Zásilkovny dále uvedli, že během letošního roku chtějí pomocí zmíněné služby doručit milion zásilek. Nejprve si příjemci budou balíky vyzvedávat opět v pobočkách Zásilkovny, kterých je v České republice přes 1700. Nicméně v průběhu roku bude možné doručit zásilky až přímo do domu adresáta.

Prozatím služba umožňuje zasílat balíky pouze v rámci České republiky. Koncem roku by se měla rozšířit i na Slovensko a Maďarsko. A nejpozději do roku 2020 by mělo být možné posílat zásilky do celé Evropy.

Zdroje: iHned, Zásilkovna, Hospodářské noviny

Štítky dokumentu: Podpora prodeje
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: