Závislost na internetu je nejhorší u teenagerů

24. 2. 2012 | BD
Nemůžete odjet někam, kde není připojení k internetu? Podle výzkumu v tom rozhodně nejste sami.

Ten strašně nepříjemný pocit, když zjistíte, že vám doma vypadlo wifi připojení, zná asi hodně z vás. Online vyřizujete emaily, platíte účty, vzděláváte se, odevzdáváte důležité dokumenty, voláte kamarádům nebo rodině do zahraničí nebo třeba hledáte kontakt na nejbližšího doktora. Řada lidí je na internetu závislá i existenčně - prostě bez připojení k síti nemůžou pracovat.
Když ale přijde ten hrozný den a “připojení se nezdařilo”, nastane u vás záchvat paniky. Zkusíte všechno: vypnout - zapnout, zkontrolovat účet, přívod elektřiny, zkusit jiný počítač, volat o pomoc. Jste prostě na internetu závislí a víte o tom.

Ale nebojte se, je nás takových víc. Podle průzkumu společnosti SodaHead si o sobě 61 % všech dotázaných lidí myslí, že jsou na internetu závislí. Ženy jsou na tom o něco hůře než muži (nebo se to jen možná nebojí přiznat). Za závislé se považuje 64 % žen a 55 % mužů.
I věk hraje u online závislosti roli, nejhůře jsou na tom teenageři ve věku 14 - 17. Přes 70 % z nich se řadí do skupiny, která se bez internetu neobejde. S rostoucím věkem se pak míra závislosti snižuje. Až na skupinu nad 65 let. Ti si připadají více pod vlivem než o něco mladší uživatelé internetu (45 - 64 let).

Internet ale není jedinou věcí, na které v dnešní době můžete být závislí. Co takhle váš telefon?
Chorobný strach ze ztráty, zapomenutí či nefunkčnosti mobilního telefonu má i své jméno - je to nomofobie.

A na čem jste závislí vy?

Zdroj: www.mashable.com

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: