Zdravotníci jako superhrdinové. Vysloužili si děkovné kampaně, komiksy i vlastní akční figurky

7. 1. 2021 | Milada Zemanová, Petr Michl
Pokud někomu v období pandemie patří dík, pak jsou to jednoznačně zdravotníci. Ti riskují své vlastní životy, aby mohli zachraňovat ostatní. Značky si to uvědomují a vzdávají jim hold. Jako speciální poděkování je oslavují billboardy, komiksy, ale také LEGO figurky.

Koronavirová epidemie je pro řadu profesí náročná. Obzvláště velkou zátěž ovšem představuje pro zdravotníky. Právě ti jsou v první linii, v přímém kontaktu s pacienty nakaženými koronavirem, pracují delší směny a v často velmi nepohodlných ochranných pomůckách. Úsilí a nasazení zdravotníků si všímají i značky. V tomto textu uvidíte ty nejnápaditější podoby toho, jak říkají své díky.

Zdravotníci jako superhrdinové

Síť reklamních agentur McCann vyjádřila svůj vděk a obdiv sérií kreativních plakátů, které znázorňují zdravotníky jako hrdiny z komiksů. Otlačeniny od ochranných masek se na obličejích proměnily například na masku Spider-Mana, Iron Mana či Batmana.

Do projektu s názvem Thank You, Doctors (Děkujeme vám, doktoři) se zapojily kanceláře síťové agentury McCann napříč Evropou a vzniklo téměř 100 působivých vizuálů.

Lékařský komiks

Zdravotníci možná na první pohled nepůsobí jako klasičtí superhrdinové. Nedokáží zdolávat vysoké budovy jediným skokem, létat ani extrémně rychle běhat. Přesto jsou to právě oni, kdo zachraňují životy, i přes riziko, které hrozí jim samotným.

A právě z těchto důvodů si vysloužili vlastní komiks s názvem The Vitals: True Nurse Stories. Za zmíněným komiksem stojí agentury Allegheny Health Network, Doner a společnost Marvel, která dala vzniknout řadě nejpopulárnějších superhrdinských příběhů současnosti.

Zmíněný komiks obsahuje celkem 3 příběhy, které zdravotnický personál prožívá každý den na jednotce intenzivní péče a pohotovosti. Nejedná se ovšem o vykonstruované dějové linky, ale o skutečné situace a jednotliví hrdinové byli vytvoření na základě reálných lidí.

Unikátní LEGO postavičky

Ukázat na obětavost zdravotníků a vyzdvihnout důležitost jejich práce se rozhodla i společnost LEGO Group. Vytvořila proto klíčenky s novými LEGO minifigurkami, které znázorňují právě zdravotníky.

Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.