Žebříček: 10 nejlépe vydělávajících youtuberů světa pro rok 2018

7. 12. 2018 | Kristýna Vozková, Petr Michl
Tradiční žebříček nejlépe vydělávajících youtuberů vede osmiletý Ryan, který hodnotí hračky. Vydělal téměř půl miliardy korun za rok.
31% firem v ČR plánuje zvýšit investice do sociálních médií. 1
  • Jak tvořit atraktivní obsah?
  • Jak zaujmout v sociálních médiích?
  • Jak zesilovat vliv u zákazníků?
  • Jak využívat ambasadory značky?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 zdroj: PR Klub: 5/2020

Forbes uveřejnil svůj tradiční žebříček nejlépe vydělávajících youtuberů. Ti si mimo podílu na příjmu z reklam u jejich videí na YouTube vydělávají prodejem vlastního merchandise zboží, komerčních spoluprací se značkami, ale i podíly z prodejů vlastních linií produktů velkých značek. Pokud jste si mysleli, že střet Rytmuse s Marpem je nějakou zvláštností českého showbyznysu, budete překvapení. Pěkných pár milionů vydělali aktéři tohoto žebříčku za vysílací práva na youtuberský boxerský souboj. Žebříček pokrývá účetní období od června 2017 do června 2018, příjmy jsou uvedené před zdaněním. 

10. Logan Paul – 14,5 milionů dolarů

Zdroj: Instagram Logan Paul

Americký vloger Logan Paul s více než 18 miliony odběratelů na sebe upoutal především lednovým vlogem z lesa sebevrahů” Aokigahara. V něm uveřejnil záběry oběšence a hrůznému nálezu se smál. Video nabralo během 24 hodin přes 6 milionů zhlédnutí a poněkud nevhodně se tak dostalo do trendů na YouTube. Za své nemorální počínání se sice následně omluvil, ale i přesto mu platforma na nějakou dobu účet zablokovala a byl mu také odebrán elitní status v rámci Google Preferred Ads. Je tak malým zázrakem, že se v TOP10 udržel, byť pro něj desáté místo znamená pokles o šest pozic oproti minulému roku.

9. PewDiePie – 15,5 milionů dolarů

Zdroj: Instagram PewDiePie

Sedmadvacetiletého Švéda Felixe Kjellberga alias PewDiePie sleduje na YouTube více než 72 miliónů lidí. Během roku 2017 však zveřejnil několik videí  s poněkud rasistickými vtipy (na jednom z nich se smál u transparentu s nápisem Smrt všem Židům) a přišel tak nejen o spolupráci se studiem Disney, ale také o část příjmů z YouTube. Nakonec však v žebříčku oproti loňsku poklesl jen o tři příčky.

8. Jacksepticeye – 16 millionů dolarů

Zdroj: Instagram Jacksepticeye

Nejoblíbenější irský YouTuber a gamer Sean McLaughlin se může pochlubit téměř 21 miliony odběratelů. Mezi fanoušky je oblíbený především pro své komentování videoher, ale před nedávnem začal také spolupracovat se studiem Disney a vyvíjí exkluzivní obsah pro platformu živého vysílání Twitch.

7. VanossGaming – 17 milionů dolarů

Zdroj: Video VanossGaming

Také sedmé místo v žebříčku zaujímá vášnivý hráč a komentátor videoher. Kanaďan Evan Fong alias VanossGaming se zaměřuje především na hraní mainstreemových her typu Call of Duty a Assassin's Creed a na komentování jejich průběhu Jeho videa sledují více než 23 milionů lidí. Mimo to rozjíždí také kariéru jako hip-hopový zpěvák, ta se však v porovnání s jeho úspěchem na YouTube zatím zanedbatelná.

6. Markiplier – 17,5 miliónů dolarů

Zdroj: Instagram Markiplier

Devětadvacetiletý havajský rodák Mark Edward Fischbach, známý pod přezdívkou Markiplier se proslavil především svými Let's play hráčskými videi. Na YouTube je sleduje téměř 22,5 milionu odběratelů. V roce 2014 se dokonce objevil v show Jimmy Kimmel Live a v současné době navrhuje společně s Jacksepticeyem (č. 8 v žebříčku Forbes) oblečení pod značkou Cloak.

 

4. DanTDM – 18,5 milionů dolarů


Zdroj: Daniel Middelton

Loňském žebříčku Daniel Middelton kraloval, letos spadl i z pomyslné bedny. 18,5 milionu dolarů stačí na čtvrté místo a bramborovou medaili. Tvorba britského gamera není pouze o streamování jeho hraní her pro svých 20 milionů followerů, má pochopitelně vlastní merchandise a dokonce i své turné.

 

 

3. Dude Perfect – 20 milionů dolarů

Parta 5 mužů má přes 36 milionů followerů svého kanálu. V něm vytrvale přicházejí s ulítlými a dokonale natočenými trikovými videi. Po zhlédnutí jejich „Real time trick shots“ si budete přát, abyste byli v běžném životě alespoň z půlky takovými frajery. 

 

2. Jake Paul – 20 milionů dolarů

Youtubeři mohou založit i rodinné dynastie. Rodina Paulova má v první desítce dva zástupce. Logan Paul i díky svým nevhodným vtípkům nad tělem sebevraha o značnou část příjmů přišel. Jeho mladší bratr Jake ovšem míří nahoru. Známý je i pro svou účast v sérii TV stanice Disney Channel, Bizaardvark. Letos se ale zapsal do historie také jako boxer. Přes 800 tisíc lidí zaplatilo 10 dolarů, aby viděli online stream ze zápasů Jake Paul vs. Deji a Logan Paul vs. KSI.

 

1. Ryan – 22 milionů dolarů


Zdroj: Ryan ToysReview 

Je mu pouhých 8 let, ale vydělává v přepočtu téměř půl miliardy korun ročně. To, co znamená PewDiePie pro průmysl videoher, znamená Ryan pro hračkářský průmysl zaměřený na menší děti. Dost možná je prodejní vliv jeho kanálu Ryan ToysReview se 17 miliony followerů ještě větší. Letos k jeho příjmům přispěla i vlastní řada hraček v americkém řetězci Walmart. 

Kam dál?

Jak jsou na tom s výdělky čeští youtubeři? To bohužel netušíme, žádný oficiální žebříček neexistuje. Některé členy pomyslné TOP 10 nejlépe vydělávajících vám ale možná naznačí žebříček nejpopulárnějších českých YT videí, YouTube Rewind 2018. Prozradíme, že tvůrcem s vůbec nejvíce sledovaným videem je čtrnáctiletá youtuberka a především muserka Mína.

Štítky dokumentu: YouTube
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.