Žebříček Storyclash: nejúspěšnější česká média a články v sociálních sítích za červenec 2018

15. 8. 2018 | Petr Michl
Jaké plyne poučení z červencového žebříčku Storyclash? Seberte Čechům řízky nebo je nařkněte z rasismu, a je oheň na střeše i v komentářích.Nástroj Storyclash přináší social media ranking jednotlivých médií na mnoha evropských i světových trzích a nově zahrnuje i ten český. Sleduje interakce jejich SoME účtů na Facebooku, Twitteru, Instagramu a YouTube. Interakce jsou přitom sumou všech lajků, sdílení, komentářů a reakcí, které jejich příspěvky  získají.

Žebříček tak ukazuje, která média a témata jsou v sociálních sítích nejsilnější.  V českém prostředí nesl v červenci 2018 titul nejúspěšnějšího mediálního obsahu článek Češi patří mezi největší rasisty v Evropě. A bude hůř, varují odborníci, který pojednával o anketě Harvardovy univerzity ilustrující rasistické tendence naší společnosti. Ten v sociálních médiích zaznamenal bezmála 20 tisíc interakcí. ČT doplňují na bedně dva videorozhovory DVTV: stříbro bere apel docenta Měšťáka proti pití přílišného množství tekutin, bronz pak vysvětlení bojkotu médií a akcí spojených s Andrejem Babišem od zpěváka Tomáše Kluse.

Nejvtipnějším bodem žebříčku je článek TV Nova, Češi na koupališti ohlásili krádež řízků, směje se jim celé Slovensko. Spolu s nejúspěšnějším článkem to naznačuje, že Čechy do zbraně (čti do komentářů v sociálních médiích) povolá zejména pocit, že je někdo nálepkuje či jim něco zazlívá. To, že tu existuje zájem i o demokratické hodnoty, značí TOP 10 uzavírající článek serveru Neovlivni.cz o připravovaném náhubkovém zákonu zacíleném na novináře.  Vyvažuje to ale ovšem 9. pozice článku Parlamentních listů, jehož nadpis na 5 řádků začíná větou: „Dávka z kulometu na nelegální migranty funguje nesrovnatelně lépe než dávka sociální."

Mezi nejúspěšnější média v sociálních médiích patřila (stejně jako v červnu) Novinky.czAktuálně.cz a Česká televize.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.