Znepokojující unboxingové video upozorňuje na nebezpečí přístupu dětí ke zbraním

2. 2. 2021 | Milada Zemanová
Téměř 5 milionů amerických dětí má přístup k nezabezpečeným zbraním. Z počátku veselé unboxingové video s nešťastným koncem má majitele zbraní přimět, aby s nimi zacházely co nejopatrněji.

Unboxingová videa bývají většinou pozitivní a zábavná. Lidé v nich nadšeně rozbalují určité produkty a detailně popisují nejen balení, ale i design daného produktu a jeho různé vlastnosti. Videa zaměřená na unboxing se mohou věnovat širokému množství témat, nicméně zbraně by mezi nimi čekal málokdo. A přitom právě na zbraně se zaměřila agentura Grey New York spolu s organizací States United to Prevent Gun Violence, která si klade za cíl zamezit násilí způsobeným zbraněmi.

Vytvořila tak video s názvem Best Unbox Ever With Cayden (Nejlepší unbox všech dob s Caydenem). V hlavní roli je malý chlapec, který svým divákům ukazuje dle vlastních slov skvělou věc. Našel totiž v ložnici svých rodičů pistoli. Osmiletý Cayden zbraň postupně popisuje, natáčí ji ze všech úhlů, umisťuje svůj prst do hlavně, demonstruje zmáčknutí spouště, ukazuje zásobník i kulky...Brzy je tak jasné, že je zbraň nabitá a v jedné chvíli se mu zbraň dokonce zasekne. Cayden se jí ovšem snaží opravit. Divák tuší, že tato situace nemůže dopadnout dobře.

Právo na vlastnictví a nošení zbraně ve Spojených státech amerických je zakotveno ve druhém dodatku americké ústavy z roku 1791. Toto právo bohužel ve svém důsledku také znamená, že téměř 5 milionů amerických dětí má ve svých domovech přístup k nezajištěným střelným zbraním . A právě kvůli nezajištěným či špatně použitým zbraním je v této zemi denně 8 dětí postřeleno.

Organizace States United to Prevent Gun Violence chce nejen touto kampaní motivovat majitele zbraní, aby podnikli zodpovědné kroky a udržely zbraně z dosahu dětí. Současně také učí děti, jak se mají zachovat v případě, že se do kontaktu se zbraní dostanou.

Za snímkem stojí Kevin Wilson Jr., producent a režisér filmu My Nephew Emmett, který byl nominován na Oscara. Kevin Wilson Jr. ke kampani uvedl:

„Jako rodič a vypravěč jsem v jedinečné pozici, abych mohl na své příběhy nahlížet z pohledu opatrovníka, kterému velmi záleží na ochraně nevinnosti dětí. Žádné dítě by nemělo přijít o život nebo se vypořádávat s pocitem viny, že omylem život vzalo, kvůli tomu, jak nedostatečně dospělí zajišťují své zbraně.”

Vyberte si svou vlastní zbraň

Best Unbox Ever With Cayden není první spoluprací mezi Grey New York a States United to Prevent Gun Violence. V roce 2015 otevřeli na Manhattanu obchod se zbraněmi, který ve výloze lákal na pomoc s výběrem těm, kteří o koupi své první zbraně teprve uvažují. Na každý model pistole či pušky byl připevněn štítek se souhrnem toho největšího masakru, který byl s nimi svázán. A snaživý prodejce je nezapomněl nadšeně popsat. „Tento revolver. Nejsnadněji se používá, je nejvíce populární. Je to ráže .22 s šestipalcovou hlavní. Je to také zbraň, kterou našlo pětileté dítě v ložnici rodičů, sešlo do přízemí a zabilo s ní svého malého bratra starého 9 měsíců," vysvětlil prodejce jednomu manželskému páru. Tento sociální experiemnt zachycený skrytými kamerami získal na YouTube více než 5,2 milionů zhlédnutí.

Zdroj: Adweek

Štítky dokumentu: Marketing v neziskovém sektoru
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: