WebTop100 Podcast: s Michalem Najmanem z Meteopressu o byznysu s počasím

20. 1. 2022 | Petr Michl

Michal Najman s jedním z meteoradarů vyrobených Meteopressem. Zdroj: archiv Michala Najmana

Meteopress je ryze česká společnost s 30letou historií, která se v posledních šesti letech rozhodla výrazně digitalizovat, propojovat meteorologii s moderními technologiemi a stát se de facto technologickým startupem o 40 zaměstnancích. To vše pod vedením Michala Najmana, který je hostem aktuálního WebTop100 Podcastu,
 
WebTop100 Podcast přináší rozhovory Michala Mládka se zajímavými hosty z digitálního prostředí a díky vzájemné spolupráci ho od letošního roku bude moci mimo podcastových aplikací poslouchat i na Marketing Journalu.

Meteopress může být inspirací pro podnikatele, ale i pro marktéry nejen z oblasti B2B. Digitalizace a onen startupový étos umožňují Meteopressu výrazně lepší škálování činností a zároveň udržování svobodné firemní kultury. Z firmy zároveň zcela vymizely mediálně známé obličeje a soustředí se na práci s meteorologickými a technologickými profesionály, skrz které dále posunuje své aktivity, ať již jde o budování systémů včasného varování, nebo stavbu unikátních radarů.

„Naší misí je ochránit všechny lidi před nebezpečným počasím,” zmiňuje v rozhovoru Michal Najman a potvrzuje tím nejsilnější byznysovou linii Meteopressu — poskytování přesných lokálních varování, která dodávají jak pojišťovnám, tak státu.

V rozhovoru se dále dozvíte:

  • kudy v oboru meteorologie tečou peníze;
  • proč je pro Meteopress naprosto zásadní umělá inteligence a jak se vyvíjí produkt s pomocí neuronových sítí;
  • jak přistupují k technologickým, konstrukčním a hardwarovým inovacím;
  • jak přistupují k talent managementu a náboru zajímavých lidí;
  • proč je web Meteopressu marginálním zdrojem příjmu, ale zároveň klíčovým prvkem rozvoje firmy a jejích produktů.

Samozřejmě se dotkneme i plánů Meteopressu do budoucna například v podobě další mezinárodní expanze.

Přejeme příjemný poslech.

 

Rozhovor si můžete také najít na Spotify, stažení do mobilu pro poslech na cesty umožňují Google Podcasts nebo Apple Podcasts.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace Podcast
Sdílejte tento článek:
Podobné články: