WebTop100 podcast: s Petrem Cikánem o letošním Web Summitu

10. 11. 2022 | Michal Mládek


Do speciálního dílu WebTop100 podcastu si Michal Mládek operativně pozval Petra Cikána, CEO Sherpas TECH, který se účastnil letošního Web Summitu. Jaké jsou jeho domy? Má tato monstrózní akce dostatečný odborný přínos, nebo je to jen party pro lidi z digitálu? 

Web Summit je čtyřdenní konference světového formátu, která se již tradičně každý podzim koná v portugalském Lisabonu. Letos přivítala na 70 tisíc hostů, pro něž si své přednášky připravilo na tisíc řečníků. A vzhledem k tomu, že je to akce, která již tradičně přitahuje značnou pozornost české digitální scény, WebTop100 podcast tentokrát zprostředkovává Petrovy bezprostřední pocity z ní.

Nečekejte nutně podrobnou reportáž z jednotlivých přednášek.  Spíše popis toho, jak to na takové akci chodí, jestli zrovna pro vás bude mít smysl o návštěvě Web Summitu uvažovat v příštím roce také.

Řeč přišla jak na pocity z organizace takto velké akce, tak samozřejmě na jednotlivé konferenční proudy a jejich letošní atraktivitu. Samozřejmě se zastavíme i u networkingu a společenských akcí, které jsou s podobnými akcemi již tradičně spjaté. 

A dojde i na srovnání kvality přednášek na Web Summitu a na českém Marketing Festivalu. Kde se prezentacím věnuje více péče? 

To se dozvíte v tomto zkráceném speciálu. Přejeme příjemný poslech

Rozhovor si můžete také najít na Spotify, stažení do mobilu pro poslech na cesty umožňují Google Podcasts nebo Apple Podcasts.

 

Tip redakce:

 

 
Možná jste si v posledních měsících všimli úžasných vizuálů vytvořených AI nástroji DALL-E-2 či Midjourney.  „Wow, a grafici a ilustrátoři nebudou mít co žrát," napadlo vás pravděpodobně. Potenciální dopad AI je ale mnohem větší.

V dalším WebTop100 podcastu vám to vysvětlí  Jan Romportl, známý český kybernetik a expert na umělou inteligenci a mimo jiné řečník konference WebTop100, která proběhne už v úterý 15. listopadu 2022. 

V rozhovoru se mimo jiné věnujeme těmto tématům:

  • narrow vs. general AI

  • postupný rozvoj umělé inteligence od 50. let

  • rostoucí vliv AI na jednotlivé obory

  • neuronové sítě a strojové učení

  • investice do umělé inteligence

  • etika AI

  • jak blízko je general AI a co to může znamenat pro lidstvo

 

Přejeme příjemný poslech.

WebTop100 ·  

Rozhovor si můžete také najít na Spotify, stažení do mobilu pro poslech na cesty umožňují Google Podcasts nebo Apple Podcasts.

Štítky dokumentu: E-Commerce Podcast

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: