Sociální sítě jako brány do minulosti

24. 9. 2012 | Bednářová Daniela
Twitter by se měl do konce roku přidat k Facebooku a Google+ a umožnit zálohování dat. Můžete si tak znovu přečíst všechny svoje tweety.

Facebook a Google už nějakou dobu svým uživatelům umožňují stahovat si k sobě některé informace a data, která o nich mají k dispozici. K nim se chce v dohledné době připojit i mikrobloggerská síť Twitter. Do konce roku by měli být uživatelé Twitteru schopni začít si ukládat všechny svoje příspěvky.

 

Tato informace pochází od generálního ředitele Twitteru Dicka Costola z konference Online News Association. V takto zálohovaných tweetech budou moci uživatelé například vyhledat odkaz na zajímavý novinový článek, na základě statistik určit uživatele s největším vlivem, nebo se takto uložená data mohou stát oficiálním záznamem v případě, že se nějaký tweet stane předmětem sporu. Ti, kdo nechtějí čekat, mohou využít i jiných služeb, které umožňují přístup ke starým tweetům. Například All my Tweets zvládne zobrazit “jen” posledních 3200 tweetů.

Největší sociální síť světa umožňuje svým uživatelům pořizovat si kopie informací v jednom balíčku. Podle slov Facebooku je přístup k těmto informacím a možnost si je stáhnout důležitým předpokladem k tomu, aby měli uživatelé kontrolu nad sdíleným obsahem. Kromě toho se mohou zálohovaná data hodit i v případě, kdy určité informace existují pouze na Facebooku. Týká se to nejčastěji fotografií. Ale v souboru stažených informací z Facebooku se dají najít například i kontaktní údaje, skupiny, do kterých se uživatel přihlásil, videa, seznam přátel, poznámky, události, na které uživatel reagoval, zprávy přijaté i odeslané a všechny komentáře z profilu. Různé druhy dat ukládá Facebook různě dlouhou dobu a uvádí, že uživateli tak nemusí být k dispozici naprosto všechna data od chvíle, kdy se poprvé na Facebook připojil.

 

Ani Google+ nezůstává pozadu a nechává své uživatele stahovat informace, které by se jim mohli někdy v budoucnu opět hodit. V balíčku stažených dat jsou například, kontakty a jednotlivé kruhy, příspěvky, webové stránky, kterým dali uživatelé +1 a také obrázky nahrané na server Picasa.
Google má pro tyto účely dokonce speciální tým - Data Liberation Front (Fronta za osvobození dat), který se stará o to, aby měli uživatelé kontrolu nad daty, která o nich Google shromažďuje.

Zdroje: www.techcrunch.com, www.facebook.com

Štítky dokumentu: Facebook Google Reportáže Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: