(Nejen) britští novináři vymírají

17. 9. 2010 | ITO
Novinářů na britských ostrovech ubývá. A to poměrně rychlým tempem - za v poslední dekádě jich ubyla celá třětina, resp. 27 - 33 %. Vyplynulo to ze studie, kterou zveřejnil britský server Journalism. A jaký je důvod? V první řadě je třeba si uvědomit, že ne všichni propuštění byli redaktoři. Stavy snižovaly totiž jiné specializace - zejména grafici, management a editoři.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Novinářů na britských ostrovech ubývá. A to poměrně rychlým tempem - za v poslední dekádě jich ubyla celá třětina, resp. 27 - 33 %. Vyplynulo to ze studie, kterou zveřejnil britský server Journalism.
A jaký je důvod? V první řadě je třeba si uvědomit, že ne všichni propuštění byli redaktoři. Stavy snižovaly totiž jiné specializace - zejména grafici, management a editoři. Za úbytkem pracovníků v novinách totiž stojí postupná transformace celého odvětví, nástup nových technologií a stále větší využvání internetu. Své udělala také ekonomická krize.
Ostatně úbytek novinářů se týká celé Evropské unie. Již v dubnu bylo oznámeno, že v reakci na krizi v evropské žurnalistice sdružení novinářů napříč kontinentem hodlají spustit kampaň, jejímž cílem by měl být tlak na EU, aby podpořila členské státy k posílení tohoto sektoru. Evropská federace novinářů (EFJ) zastupující novináře z 24 států na setkání v tureckém Istanbulu dospěla podle serveru k tomu, že bude u Evropské komise a europoslanců lobbovat, aby se začalo debatovat o posílení role novinařiny jako "veřejného dobra".

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: