3 kuriózní reklamní kousky minulého týdne

30. 5. 2011 | KuL
Nekonečný banner na BMW X3, vemeno od McDonald´s nebo jedlá reklama od Volkswagenu.

Nekonečný banner na BMW X3

Agentura Cundari z Toronta nedávno vypustila do světa bannerovou reklamu BMW X3, která o sobě tvrdí, že je tou nejdelší reklamou, která kdy byla vytvořena. Reklama se nejprve objeví jako vcelku nevinný formát (300 x 250 pixelů). Jakmile však sjedete myší níže, zjistíte, že se před vámi otevírá reklama neskutečných rozměrů – 18 000 pixelů, 20 stop na výšku a více než 5 500 slov. Zvolený formát reklamy se zdá být trochu zvláštní při spojení se značkou BMW, ale bezesporu je to velmi zajímavý projekt.

Pevně věříme, že vás ukázka neodradí od dalšího čtení...

McDonald´s sází na vemeno

Ve Finsku se objevily podivné tiskové reklamy společnosti McDonald´s, na nichž se nachází kravské vemeno. Uprostřed oblohy, která je na inzerátu dole, zatímco krávy pasoucí se na zelené louce jsou nahoře, je obrovské vemeno. Ne však ledajaké! Snaží se napodobit možnosti lidské ruky (má však pouze 4 „prsty“) a ukazuje číslo dva. Obrázek doplňuje text: The Real Milkshake. Now with Double Flavor.“ Reklama je v každém případě velmi kuriózní. Zda díky ní dostane někdo chuť na mléčný koktejl od McDonald´s, to si raději netroufám hádat.

Reklamu na Volkswagen můžete sníst

V poslední době Volkswagen hýří neobvyklými reklamami. Nyní VW v Jihoafrické republice uvedl roztomilou reklamu, kterou můžete sníst. VW ji umístil do časopisu Auto Trader. S nápadem přišla agentura Ogilvy Cape Town. Reklamní text říká: „Snězte silnici“. „Vážně, snězte ji.“ Po straně jsou uvedeny ingredience, z nichž se inzerát skládá: rýžová mouka, voda, sůl, propylenglykol, FD & C barviva, glycerin.

Není však úplně jasné, co všechno může čtenář sníst – celou stránku z časopisu? Malý výzkum účinků propylenglykolu není příliš povzbudivý. Společnost EPA ve Spojených státech amerických varuje své dělníky, aby se vyvarovali kontaktům kůže s propylenglykolem, aby se tak zabránilo výskytu anomálií mozku, jater a ledvin. Orální toxicita propylenglykolu je však velmi nízká. Americký úřad FDA označuje propylenglykol jako "všeobecně považovaný za bezpečný" pro použití v potravinách, kosmetice a léčivech.

Inspirace: www.adweek.com
 

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum SEO

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: