47% uživatelů Facebooku má na svých zdech vulgárnosti!

25. 5. 2011 | ZeB
Příspěvky a komentáře s vulgárními výrazy na facebookových zdech uživatelů pocházejí z 56% od jejich přátel.

Možnost hodnocení na Facebooku není tím jediným obscénním na sociálních sítích. Výzkum prokázal, že mnohé zdi uživatelů na Facebooku obsahují vulgarismy.
Firma Reppler, která obchoduje s řízením dobré pověsti v prostředí internetu, zveřejnila v pondělí výsledky svého průzkumu, který byl proveden na vzorku 30 000 uživatelů Facebooku. Získaná data ukazují, že 47% uživatelů zahrnutých do výzkumu má na svých zdech vulgárnosti. 80% z nich přidalo alespoň jednou komentář s vulgárním obsahem na zeď svým přátelům. Příspěvky a komentáře s vulgárními výrazy na facebookových zdech uživatelů pocházejí z 56% od jejich přátel.

Ačkoli zjištěná data ukazují, že nemravnosti a oplzlé výrazy jsou na Facebooku nekontrolovatelné, ve srovnání s poznámkami o alkoholu podstatně blednou. Jiná studie z America’s Journal of Men’s Health zjistila, na profilových zdech mužů vysokoškoláků činí zmínky o alkoholu 85.53% všech příspěvků. Ti, co zmínili na svých profilech alkohol, měli většinou více přátel, než ti, kteří alkoholu ve svých komentářích nevěnovali takovou pozornost. Pro zajímavost se rozhlédněte po profilech svých přátel na Facebooku a vyzkoušejte, zda jsou výsledky obou studií vypovídající i pro české prostředí. 

 

Zdroj: www.mashable.com

 

Štítky dokumentu: Facebook Marketingový výzkum
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.