5 nejlepších reklam letošního Super Bowlu

3. 2. 2014 | Irena Šovčíková
Super Bowl je po roce zase tu a s ním i přehlídka reklamních spotů. Podívejte se na 5 nejlepších reklam Super Bowlu 2014.

Super Bowl je kromě sportovního zápasu taky prestižní reklamní událost. Samotná inzerce během zápasu vyjde značky na obrovské peníze, které si mohou dovolit jen ti největší. Dle Forbes, stojí letos odvysílání třicetivteřinového spotu 4 miliony dolarů, minutového pak 8 milionů. Není tak divu, že samotné reklamy bývají vymazlené do posledního detailu. Přinášíme nám výběr pěti nejlepších reklam Super Bowlu 2014.

Kia - The Truth

Kdo by neznal legendární scénu z filmu Matrix, ve které Morpheus nabízí na výběr z modré a červené pilulky. Její parafrázi využila ve své reklamě automobilka Kia. "Modré klíčky vás vrátí k luxusu, který znáte. Když vyzkoušíte červené, váš pohled na luxus se navždy změní," nabádá (pravý) Morpheus mladé manžele. V další scéně už vidíme propagovaný vůz Kia K900. A taky Morpheuse, který vysvětluje jaké to je, řídit takový luxus jako je právě model K900. Třeba zpěvem árie Nessun Doma z opery Turandot. Skvělý nápad i provedení, tleskáme!


Microsoft - Empowering

Společnost Microsoft letos vsadila hlavně na emoce. V jejím minutovém videu mohli diváci hry vidět sestřih, ukazující co všechno nám moderní technologie v dnešní době umožňují. Ať už je to sledování porodu z válečné zony skrze počítač, dívka, které technologie vrátily sluch, nebo třeba malý chlapec, který díky nim dokáže zase chodit. Ačkoliv není přímo spojená s Microsoftem, tato dojemná reklama si získala mnoho příznivců.

Bud Light - Ian Up for Whatever

Ať už se stane cokoliv, nejlépe se k tomu bude hodit pivo Bud Light. V jejich letošní Super Bowl reklamě můžeme vidět údajně neherce Iana, který dostane společně s láhví piva Bud Light nabídku prožít noc svého života, když bude ochotný zažít cokoliv, tedy #upforwhenever. Ten velkorysou nabídku přijme a během jedné noci se projede limuzínou s DJem Reggiem Wattsem, zahraje si "ping-pong" s Arnoldem Schwarzeneggerem, nebo se připojí k skupině One Republic na podiu. Toto skoro 4 minutové video bylo ve vysílání rozděleno do dvou vysílacích časů.

Jaguar - Randzevous

Všimli jste si někdy, jak často hrají v amerických filmech ty největší padouchy Britové? Jaguar toho využil a ve svém spotu pro Super Bowl přinesl vysvětlení od těch nejpovolanějších - Bena Kignsleyho, Toma Hiddlestona a Marka Stronga. Někdy je prostě dobré být zlý - hlavně s Jaguárem. Vtip, akční provedení a dobrý výběr herců. Co víc si přát.

Volkswagen - Wings

Volkswagen má nejvíce aut s více než 100 000 najetými mílemi, a tak jejich reklamní spot pro Super Bowl 2014 ukazuje pohádku o tom, že za každých 100 000 km dostane jeden německý technik svá křídla. A někdy si díky tomu zaslouží třeba facku. Hezký spot vzešlý z originálního nápadu, navíc provedený s humorem a lehkostí.

Za zmínku mezi nejlepšími reklamami stojí také spot pivovaru Budweiser, Puppy Love, nebo reklama od Axe, Make Love Not War, o kterých jsme psali už před Super Bowlem. Jaká reklama se letos líbila nejvíce vám?

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: