Abeceda Googlu: 2. kvartál přinesl meziroční nárůst příjmů o 21 %

1. 8. 2016 | Petr Michl
Zaštiťující entita Googlu Alphabet vykázala ve 2. letošním kvartále více než pětinový nárůst příjmů na 21 miliard dolarů. Googlu to začíná jít i s mobilními zařízeními.Mateřská společnost Googlu, Alphabet, nechala nahlédnout do svých účetních knih za 2. kvartál letošního roku. Její celkové příjmy činí 21,5 miliardy dolarů, což je o 21 % více než tržby před rokem za stejné časové období.

Když se podíváme na čísla podrobněji, zjistíme, že průměrná cena za reklamní proklik se meziročně snížila o 7 %. Navýšení příjmů je pak důsledkem toho, že se Googlu daří zobrazovat více reklamy. Agregovaný počet placených kliků se zvýšil o celých 29 %.


Toto číslo je možné díky tomu, že Googlu začíná jít propagace na mobilních zařízeních. Přesněji řečeno: lidé čím dál více vyhledávají i na mobilech a jsou na nich ochotni klikat na reklamy. Nárůst příjmů připsala úspěchům v mobilním vyhledávání i finanční ředitelka Alphabet, Ruth Porter.

Celý Earning Call společnosti si můžete prohlédnout na videu níže.

Ze srovnání příjmů Googlu v jednotlivých kvartálech za poslední dva roky je patrná rostoucí tendence. Facebook ovšem ve vzájemném srovnání roste třikrát rychleji, minulý týden vykázal meziroční kvartální nárůst příjmu o 60 %. Je však přitom potřeba uvědomit, že kvartální příjmy Facebooku se pohybují pod 7 miliardami dolarů, tedy zhruba na třetině tržeb Googlu. Společnost modrobílého sociálního média má stále významný prostor k růstu, Google to má již obtížnější.

Je však dost možné, že v nedaleké budoucnosti budou významným zdrojem příjmů Alphabet i jiné věci než search reklamy. Termostat budoucnosti Nest zatím prodělává stovky milionů dolarů, Google má ale ve své společnosti X Labs řadu dalších projektů, které mu mají zajistit dlouhodobou životaschopnost. Má například našlápnuto k tomu, aby se v nedaleké budoucnosti stal dominantní silou v oblasti autonomních vozů.  

Tip redakce:

Nevíte přesně, které společnosti Alphabet zahrnuje? Objasní vám to článek Alphabet od A po Z. Kdo všechno patří do abecedy Googlu.

Štítky dokumentu: Google Mobilní zařízení
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.