Adidas připravil ke spuštění retro kolekce tenisek šílenou microsite přeplněnou GIFy

27. 1. 2019 | Petr Michl
Při prohlížení této GIF parády z devadesátek si pro jistotu oblečte šusťákovku.

Adidas přišel s edicí bot nazvanou Yung Series. Ta dává novou podobu teniskám z let 1996 a 1997 a v rámci jejich propagace si značka připravila také microsite v dobovém designu. Oči z toho přechází!

Už dlouho webovým trendům vládne tzv. flat design a minimalismus, před dvěma dekádami ale byly cool ty stránky, na kterých se neustále něco pohybovalo a svítilo. Přesně to také na microsite adidasu najdete — ve velkém.

Čekejte nadpisy ve WordArt stylu (tedy takové ty hrůzy vytvořené ve slavném grafickém programu" Microsoft Word), GIFY s explozemi, ale třeba i bagry, které svou pilnou prací ukazují, že je stránka stále v rekonstrukci.

Všemu pochopitelně dominuje ikonický font Times New Roman. Můžete se těšit na wallpaperyvidea v krásných přehrávačích a dokonce i hru, kde se musíte trefit do rappového beatu.


Je paradoxní, že mnoho z prvků, které na webu působí tak nepatřičně, se staly běžnou součástí naší digitální komunikace v sociálních médiích, zejména pak v Instagram Stories. Vše má ale své hranice — tenisky Continental 80, Yung-1 a Yung-96 si po kliknutí na obskurní buy now" tlačítko koupíte už na moderně pojatém e-shopu. Legrace je potřeba, ale byznys není možné poškozovat matoucím UX.

Retro webovou psychedelii navštivte ZDE.

Tip redakce:

Old school stránka adidasu v nás vyvolala vzpomínku na Hrubasy.cz, online prezentaci penzionu u Dvora Králové. Při ubytování na tomto místě jste se mohli dokonce svézt na koni, stránka penzionu nabízela aspoň nezapomenutelné GIFy koníků a tolik prosluněného optimismu, že by to položilo i Dana Nekonečného. Tento web se dostal i do žebříčku 11 nejdivnějších webových stránek světa. Bohužel už mezi námi není, prohlédnout si ho ale můžete na odkazu webového archivu.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: