Agentura vytvořila online video reklamu, kterou nedokážete přeskočit

1. 8. 2014 | Petr Michl
Až 94 % lidí přeskakuje preroll reklamy. Jak upoutat pozornost na déle než 5 vteřin? Zkuste divákovi hrozit ubližením štěňátku.

Statistiky přehrání preroll video reklam jsou zdrcující. 9 z 10 lidí hypnotizuje tlačítko přeskočit reklamu" a po pěti vteřinách na ní nemilosrdně kliká, aby se konečně dostali k tomu, co chtěli od začátku vidět. Proto patří mezi bohužel ne často dodržovaná pravidla online video reklamy vybalit trumfy hned na začátku a za každou cenu upoutat. Reklama agentury Nail si vzala tuto radu skutečně k srdci a v kritických prvních pěti vteřinách diváky doslova vydírá: Můžete tuto reklamu přeskočit, ale pak dostane toto štěňátko elektrickou ránu."

Hrozba elektrického šoku pro nevinného pejska pomine, až když se dostane divák přes pětivteřinovou hranici. V tu chvíli postava ve videu oznámí, že právě divák stál Nail zhruba 50 centů, sundá z krku mladého labradora elektrody a sdělí, že právě tu částku, která bude stát agenturu reklama na YouTube věnuje na charitu. Podíl diváků, kteří skutečně preroll video dokoukali, je výtečných 26 %.

Jde o vynikající promo prodávající schopnosti agentury Nail. Zde je překlad textu, kterým své video doprovodila. Je potřeba uznat, že v sobě nese hodně pravdy a zároveň i výzev pro marketéry.

Marketéři musí změnit způsob, jakým přistupují k YouTube preroll reklamě. Současný model je jen předhozením klasické TV reklamy před široce definovanou demografickou skupinu, která se zrovna divá na jakékoliv video. Podíl přeskočení videí je hrozivý (94 % je ještě poměrně smířlivý odhad)...

YouTube reklamy mají být dělány pro YouTube a využívat dostupné nástroje a možnosti, interagovat s uživatelem a platformou způsobem, se kterým není srovnání. Reklamy by měly vědět, kde a komu se pouští. Měly by promlouvat vždy k jednomu konkrétnímu člověku.

O čem mluvíme? Dobře, tady máte příklad. Chtěli jsme zvednout povědomí a získat peníze pro nám drahou organizaci ASPCA. Neměli jsme téměř žádný rozpočet, ale postavili jsme před sebe pořádnou výzvu: vytvořit YouTube reklamu, kterou nebudou lidé přeskakovat. Povedlo se nám to? To nám povězte vy."

Je potřeba dodat, že tvůrce měl v tomto případě značně ulehčenou úlohu v tom, že prodával primárně svou kreativitu, nikoliv klasické zboží či službu. I tak je záhodno nepřeskočitelnému videu" zatleskat a zamyslet se nad poselstvím, které ho doprovází.

Zdroje: The Wall Street Journal, E-Consultancy

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: