Amazon provedl první komerční let dronu

16. 12. 2016 | Petr Michl
Amazon poprvé dodal zboží dronem skutečnému zákazníkovi.Amazon přišel s ideou doručování drony před 3 lety, tento týden pak zveřejnil, že 7. prosince 2016 provedl první komerční let zakončený úspěšným dodáním zboží na pozemku zákazníka.

Není ovšem třeba podléhat přílišnému nadšení. Zákazníkem byl farmář žijící na dohled od skladu Amazonu v Cambridge ve Velké Británii. Zboží bylo doručeno quadrokoptérou, která unese náklad o váze 5 liber (necelého dva a půl kilogramu  — pozn. red.). Let přes přilehlé polnosti trval 13 minut a prvním doručeným zbožím byl set pro Amazon Fire TV a popcorn.

Dle Amazonu přijdou v příštím roce další zákazníci, ale opět by se mělo jednat o lidi z okolí skladu v Cambridge. Pro takovou formu testu má Amazon uzavřenou dohodu s britskými úřady. Na pro něj nejdůležitějším trhu to má ovšem složitější. Regulace používání dronů vydaná letos americkým Federálním leteckým úřadem se používáním dronů pro doručování zboží vůbec nezabývá a prý se to ani nechystá v nejbližší době změnit.

Doručování zboží dronem je stále v počátcích a v mnoha situacích nedává technologický ani ekonomický smysl. Konkrétní důvody, proč tomu tak je, si přečtěte v článku Mall.cz testoval přespolní doručování dronem. K praxi má tento způsob dopravy stále daleko.

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.