Android dobývá americký trh, BlackBerry padá na hranici nevýznamnosti

8. 8. 2012 | PeMi
Google je na trhu chytrých telefonů v USA čím dál silnější, do konce tohoto roku ho bude ovládat z 43 procent.

Google je na trhu chytrých telefonů v USA čím dál silnější, do konce tohoto roku ho bude ovládat ze 43 procent. Říká to alespoň odhad serveru eMarketer. Oproti minulému roku by se tak jeho tržní podíl zvýšil o 6 procentních bodů. Dlouhodobější výhled až do roku 2014 mluví dokonce o téměř o polovičnímu podílu na trhu (47,3 procent) v roce 2014.

Přírůstky Androidu kupodivu nejsou a neměly by být na úkor iOS, respektive alespoň ne tak výrazně, aby mu zamezily v růstu tržního podílu. Operační systém mobilních zařízení společnosti Apple dosáhl v roce 2011 třicetiprocentního podílu na trhu, v roce 2012 by se měl dle eMarketer vyšplhat na 33 procent a v roce 2014 by měl být na hranici 36 procent.

 

Z logiky věci tak dopadne posilování dvou nejsilnějších hráčů na ty další v řadě: Symbian, mobilní operační systémy Windows a především BlackBerry. Kdysi nezbytný manažerský doplněk s masivní klávesnicí ustupuje ze slávy. Ještě v roce 2010 byl lídrem trhu s 30 procenty, na konci letošního roku by měl mít už jen 13 procent (to je pád o 7 procentních bodů oproti stavu v roce 2011), v roce 2014 by se pak měl jeho tržní podíl zmenšit na pouhých 7 procent.

 

Dle eMarketer budete v tomto roce vlastnit a alespoň jednou měsíčně používat smartphone takřka 116 milionů Američanů. Procentu populace USA s chytrými telefony by se mělo zvyšovat ze současných více než 36 procent na 58,5 procent v roce 2014. Růst by měl být hnán těmi nejmladšími a naopak nejstaršími uživateli mobilních telefonů, a to u ne-hispánských bělochů i hispánců všech ras.

 

Zdroj: www.emarketer.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: