Android králem smartphonů?

6. 4. 2011 | KaS
Výsledky výzkumu provedeného v USA ukazuje, že na poli operačních systémů pro smartphony si kousek po kousku ukrajuje stále větší porci platforma Android.

Výsledky výzkumu provedeného v USA ukazuje, že na poli operačních systémů pro smartphony si kousek po kousku ukrajuje stále větší porci platforma Android. Dosud dominantní Apple se svým iOS posílil za poslední čtvrtletí pouze o dvě desetiny procenta, zatímco Android si polepšil o celých 7 %.

Jak vidno, obliba systému Android roste a nyní záleží především na výrobcích, zda ji podpoří a budou počítat s jejím nasazením do svých přístrojů. Google, který má pod palcem platformu Android sází na horizontální přístup, kdy nastavuje parametry přístrojů a systému tak, aby nebyl problém s jejich nasazením a používáním. Nevýhodou je, že prozatimní trh s mobily postavenými na Androidu je poměrně roztříštěný a samotní výrobci si ještě příliš neví rady kudy jít. Výsledkem je pak například to, že se pod jednou značkou prodávají dva stejné přístroje s různým označením, různým operačním systémem a podstatně rozdílnou cenou. To do jisté míry stírá výhody systému při jeho používání nyní.

Zdroj: Tyinternety


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: