Animovaný film o králíčku Ralphovi upozorňuje na krutosti testování kosmetiky na zvířatech

19. 4. 2021 | Milada Zemanová
Tisíce zvířat po celém světě trpí kvůli testování kosmetiky. Animovaný snímek Save Ralph ukazuje jejich utrpení úplně v novém světle a chce veřejnost motivovat, aby pomohla tato zvířata chránit.

Králíčky asi většina lidí považuje za roztomilá zvířata a nad jejich videi se rozplývá radosti. Bohužel ale náš zájem o zvířata a jejich blaho často končí naprostou pasivitou. Již ignorujeme, že kvůli nám trpí, abychom si mohli dopřát k jídlu maso, abychom z nich nosili oblečení nebo třeba abychom mohli využívat nejrůznější kosmetické produkty.

Na tisících zvířat po celém světě se testují kosmetické přípravky jako třeba rtěnky či šampony . Tato zvířata jsou různě mrzačena a usmrcována, jen abychom si dopřáli atraktivní tužku na oči. Nicméně kosmetika by nemusela znamenat utrpení pro zvířata. A právě toto téma se stalo námětem krátkého animovaného filmu s názvem Save Ralph (Zachraňte Ralpha).

Jak naznačuje název snímku, hlavním hrdinou je králík Ralph, na němž jsou testovány kosmetické přípravky a jejich přísady. Ralph je na jedno oko slepý, je hluchý a má bolesti při každém svém pohybu. Ralph nás ve videu provádí svým zaměstnáním, coby testera. Testera dělali i jeho příbuzní a všichni při této práci zemřeli. Následně se podíváme s Ralphem i do laboratoře, kde na něm následně testují blíže nespecifikovanou látku.

Ralph je po celou část snímku pozitivní a svou práci si chválí. A možná i proto jeho výroky mají skutečně silný dopad. Jako například když v závěru snímku říká:

„Rád bych poděkoval všem, kdo stále kupují kosmetiku testovanou na zvířatech, a vládám, které to umožňují. Bez vás bych neměl práci a skončil bych na ulici. Teda, vlastně asi ne na ulici. Spíš na poli. Jako obyčejný králík.”

Na tento emotivní snímek se můžete podívat ve videu níže.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: