Anonymous hrozí „sestřelením“ Zyngy a Facebooku

29. 10. 2012 | Petr Michl
Hackerská skupina Anonymous si vybrala skutečně velké terče. 5. listopadu prý znepřístupní Facebook a vypustí zdarma všechny hry společnosti Zynga.

Hackerská skupina Anonymous si vybrala skutečně velké terče. Pátého listopadu prý znepřístupní Facebook a vypustí zdarma všechny hry společnosti Zynga. Informoval o tom včera portál BusinessInsider. Důvodem má být rozhořčení nad způsobem, kterým Zynga zachází se svými zaměstnanci, a s plány herní společnosti na další propouštění a přesouvání vývojářských pozic do Asie za levnou pracovní silou. Anonymous dle BusinessInsider tvrdí, že mají interní dokumenty, které odhalují strategii Zyngy, v níž je zahrnuto i „masivní propouštění 1000 lidí“. Anonymous uvedli: „S miliardou dolarů hotovosti v bance považujeme takové činy za urážku obyvatelstva. Chování korporací jako Zynga se musí změnit.“

 

K objasnění kontextu je potřeba uvést informace z minulého týdne. V jeho rámci Zynga propustila 140 lidí (dle CNET to je zhruba 5 % z celkového počtu zaměstnanců). Největší propouštění v kancelářích v Bostonu a Austinu proběhlo bleskovou rychlostí přesně v době, kdy byla technologická média zaměstnaná tiskovou konferencí společnosti Apple spojenou s uvedením nových iPadů. Zynga však posléze pro uklidnění akcionářů deklarovala, že na tom není zase tak špatně. Na bankovním účtu a v dalších finančních nástrojích má mít 1,6 miliardy dolarů. Za rozpuštěním týmu stojícího například za hrou The Ville stojí zmenšující se zisky Zyngy. Více než u jiných firem zde platí, že o úspěchu a neúspěchu rozhoduje Facebook. Po zářijových změnách algoritmů se přátelům hráčů zobrazují méně výzvy k hraní Farmville a jiných titulů. To má pak zásadní důsledky ve ztížení náboru nových online hráčů, aktivity těch stávajících a pochopitelně i příjmů Zyngy a dalších herních společností zaměřených na prostředí největší sociální sítě.

 

Ještě včera byl na Youtube vzkaz od Anonymous, v kterém byla vznesena výše uvedená hrozba. Níže si přečtěte přepis jeho části:

„Zákazníci Zyngy a uživatelé Facebooku, jsme Anonymous. V průběhu posledních dní se Anonymous zaměřuje na Zyngu kvůli jejímu nehoráznému zacházení s vlastními zaměstnanci a jejich činům zamířeným proti mnoha vývojářům.

Domníváme se, že tyto činy budou mít za důsledek masivní propouštění tisícovky lidí a právní úkony zamířené proti komukoliv, kdo veřejně o tomto plánu hovoří.

Bude to také znamenat konec amerického herního trhu, jak ho známe, jelikož všechny ty pozice budou zaplněny lidmi z „levnějších zemích“.

S miliardou dolarů na bankovním účtu Zyngy považujeme takové činy za urážku obyvatelstva. Chování korporací, jako je Zynga, se musí změnit.

Anonymous nemůže dovolit, aby se výše nastíněné stalo. Proto zveřejňuje tajné dokumenty, které s daným plánem souvisí.

Plánujeme také zveřejnit všechny hry, jež jsme vzali ze serverů Zyngy, a poskytnout je zdarma.

Myšlenku takovéto distribuce her opustíme, pokud tak Zynga učiní se svým plánem.“

 

O realizovatelnosti plánu hackerů lze vést učené rozpravy bez jasného závěru. Jisté je, že rozšíření hrozby na znepřístupnění Facebooku přínaší Anonymous velký zájem médií a pozornost stamilionů lidí, jež jinak hry na sociálních sítí a osud jejich vývojářů vůbec nezajímá.

Zdroj: www.businessinsider.com, www.mashable.com, news.cnet.com
 

Štítky dokumentu: Facebook YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: