Apple bude dělat reklamu Samsungu - z nařízení soudu

20. 7. 2012 | PeMi
Obžaloba Samsungu z kopírování designu iPadu se tentokrát společnosti Apple nevyplatila.

Apple nemá ve zvyku propagovat své produkty tištěnou reklamou. Média o této společnosti píší sami a zadarmo. Tentokrát se ale reklamním inzerátům nevyhne, navíc v nich bude uvádět, že Samsung neokopíroval design jeho tabletů iPad. Určil mu to britský soud, u kterého Apple Samsung žaloval. Ten vyřkl, že tablety Samsungu neporušují práva Applu tím, že by napodobovali design jeho iPadů. Soudce Birss to dle Reuters odůvodnil tím, že přístroje Samsungu nejsou „tak cool“.

Zprávu o výše řečeném musí Apple zveřejnit v britských novinách. To samé musí uvádět i na svých internetových stránkách. Má tak navíc činit po celých šest měsíců. Applu paradoxně ovšem soud nezakázal tvrdit, že byla porušena jeho práva na design. Společnosti prý nemůže být upřeno právo na názor.

Soudní bitvy, které rozpoutávají právníci Applu, jsou snad ještě lítější než klasický konkurenční boj na poli spotřební elektroniky. Apple nedávno zaznamenal v USA malé vítězství, když bylo vyhověno jeho požadavku, aby Samsung nesměl v nadcházejícím soudním procesu použít hanlivé výroky, jež vyřkl Steve Jobs na operační systém Android, který přístroje Samsung využívají.

Soudní spory ohledně údajného okopírování designu iPadu Samsungem u modelu Galaxy Tab 10.1 se táhne již od dubna roku 2011 a děje se tak u mnoha soudních instancí. Minulý rok dokonce německý soud zakázal prodej zmíněného modelu Samsungu na tamním trhu. Samsung pro změnu tvrdí, že Apple porušuje patenty v oblasti bezdrátové komunikace, které jsou jeho duševním vlastnictvím.

Rozhodnutí britského soudu tak vůbec neznamená zažehnání sporu, a to ani v daném případě. Pro mnohé je však potvrzením selského rozumu říkajícího, že jsou si všechny tablety velice podobné a Apple si těžko může nárokovat patent na obdélníkový tvar s oblými rohy.

 

Zdroje: www.huffingtonpost.com, www.reuters.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: