Apple přináší 90minutové video pro práci a studium z domova

6. 11. 2023 | Petr Michl
3 cykly zavedené techniky na zvýšení produktivity a mladá herečka ze seriálu Euphoria učící se u počítače. Tak jednoduché to je a evidentně to funguje. Jinak by „lo-fi“ video Applu nemělo 18 milionů zhlédnutí.

Před pár lety bylo hitem internetu uklidňující šeptání a zvuky ASMR. A to až tak, že reklama založená na tomto principu to dotáhla třeba i na Super Bowl. Covidová pandemie s sebou přinesla rozmach práce z domova a s tím i miliony lidí, co mají potíže se na ni soustředit. Značka Apple nyní přichází se svým brandovaným počinem „Study With Me feat. Storm Reid x Apple“, který má pomoci lidem u počítače zaměřit svůj výkon čistě na vytyčené úkoly.

Jde o kombinaci známé techniky Pomodoro, která vyžaduje 25 minut nepřerušované práce následované 5minutovou pauzou po prvním a druhém pracovním úseku. Po tom třetím si zasloužíte dokonce 15 minut odpočinku. V podání Applu vás ke společné práci zve herečka Storm Reid, kterou zná zejména mladší publikum ze seriálového hitu Euphoria. Ta v současnosti studuje herectví na University of Southern California a v průběhu videa plní studijní povinnosti.

Video se stopáží 90 minut zabírá po většinu času Storm Reid v teplákách a tričku při práci u počítače, zatímco hraje ambientní hudba v podkladu. O pauzách si postupně dá svačinu, protáhne se, a nakonec si zatančí ve snové sekvenci na pořádné party. Ač to může znít banálně až nudně, i autor tohoto textu si dal video do záložek a zatím ho to nutí dodržovat techniku pomodoro lépe než k tomu určené aplikace.

Video mělo za 2 týdny od svého uvedení 13 milionů přehrání a s třetím týdnem jich překonává 18 milionů. Storm Reid se tak stala studijní či pracovní parťačkou pro nemalé množství lidí. Ač branding najdete jen v názvu a počítači na stole, jde o moudré budování vztahu se značkou. Není totiž úplně standardní, aby si lidé dobrovolně přehrávali (i když skrytou) reklamu na hodinu a půl zas a znovu. V tomto případě se to ovšem děje.

 


Tip redakce

Apple nenásleduje lo-fi trend jako první. Na konci září například uvedlo LEGO na Spotify album Rhythm and Bricks s devíti instrumentálními písněmi pro „pohodové stavění“.

S prvním albem na Spotify s totožným účelem ovšem tato dánská značka přišla už před 2 roky k edici stavebnice LEGO Botanical. 

Vraťme se ale k relaxačnímu trendu ASMR. Jeho vrcholem byla nejvíce sensuální reklama na pivo vysílaná během utkání Super Bowlu v roce 2019. Provázela jí modelka Zoe Kravitz (dcera zpěváka Lennyho Kravitze, pozn. red.). V šeptavém duchu ASMR nabízela organické a nízkokalorické pivo Michelob Ultra Pure Gold.


IKEA vytvořila pro své klienty video v duchu ASMR již v roce 2017. Vyzkoušejte, jak moc uklidňující je stlaní posteleSvé ASMR video měl ovšem  i seriál MOST! Šlo přitom o zachycení zvukových vjemů poctivé hospodské čtyřky. 

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: