Apple TV+ propaguje svou novou sérii s pomocí obřích obrazů dinosaurů v přírodě

1. 6. 2023 | Petr Michl
Umělec David Popa vytvořil u příležitosti uvedení druhé série dokumentů Prehistorická planeta neuvěřitelné gigantické portréty dinosaurů přímo v přírodě. Podívejte se na tyto fascinující umělecké instalace, které vás přenesou do světa prehistorie.


Umělec David Popa při práci

Propagaci druhé série dokumentárního seriálu Prehistorická planeta pojímá VOD platforma Apple TV+ skutečně ve velkém.  Najala umělce Davida Popa, který se specializuje na land art, aby vytvořil velkoformátové obrazy dinosaurů přímo v přírodě.

Zhotovil s pomocí agentur Taylor Herring a MTArt Apple TV gigantické portréty nejznámějších dinosaurů v Anglii, Spojených státech a Finsku a využil přitom skutečně přírodní materiály, jako jsou zemní pigmenty, drcené mušle, dřevěné uhlí a křída. Každý z portrétů představoval minimálně 12 hodin práce.

Podívejte se níže na portréty tyranosaura, triceratopse nebo ptakoještěra hatzegopteryxe.

 

Kvůli jejich rozměrům byla tato díla plně viditelná až z ptačího pohledu. Před jejich odvátím přírodou je přitom poctivě zdokumentovaly drony.

„Vypadá to jako kůže Triceratopse. Nemusel jsem se příliš snažit, protože to fungovalo za mě," pochvaloval si strukturu skály David Popa pro BBC a dodal:

„Jsme tak zvyklí vidět věci v horizontální rovině, ale kolik je krásných míst, která vypadají úplně jinak shora dolů? Existuje neomezené množství míst, která vypadají jako z jiného světa."

Právě scény jako ze světa, který už není, chtěla Apple TV+ tímto PR stuntem zachytit. Upřímně je ale celkem škoda, že jde o díla pomíjivějšího charakteru, než nabízí například street art.


Zdroje fotografií: Apple TV+


Tip redakce:


Zdroj: Netflix, Aquabumps

Skutečně velké fyzické instalace k připoutání pozornosti k novým sériím seriálů nejsou ničím novým. Takřka přesně před rokem se k zveřejnění 4. série Stranger Things otevřela průrva do jiné dimenze na 15 ikonických místech po celém světě: třeba na australské Bondi beach nebo na Empire State Building v New Yorku.

Podívejte se na to, jak Netflix obrátil svět vzhůru nohama

Štítky dokumentu: Apple Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: