Avatar pravděpodobně překonal Titanic

25. 1. 2010 | TMJ
Filmový trhák Jamese Camerona v tržbách pravděpodobně sesadil doposud nejúspěšnější snímek - Titanic. Ten by tak o své výsadní postavení přišel po zhruba třinácti letech. Výsledky ještě nejsou potvrzeny. Avatarovo vítězné tažení bylo podpořeno nejen neotřelou kampaní, ale také faktem, že lístek do kina s 3D projekcí je až o třetinu dražší, než klasický.

Avatar

Filmový trhák Jamese Camerona v tržbách pravděpodobně sesadil doposud nejúspěšnější snímek - Titanic. Ten by tak o své výsadní postavení přišel po zhruba třinácti letech. Výsledky ještě nejsou potvrzeny.
Avatarovo vítězné tažení bylo podpořeno nejen neotřelou kampaní, ale také faktem, že lístek do kina s 3D projekcí je až o třetinu dražší, než klasický. Jeho sdělení bylo srozumitelné pro většinu trhů, na které byl uveden, roli údajně hraje i působení záběrů z Pandory na osazenstvo sálu zdrchané krizí, které je ochotno jít na film vícekrát.
Snímek také dokázal další věc, pozitivní zejména pro výrobce videotechniky. Avatar totiž ukázal masám, o kolik je zážitek intenzivnější, je-li znásoben přítomností 3D zobrazení. Mohl by se tak stát jedním z akcelátorů, které právě 3D televize na globální trh uvedou ve větším měřítku.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: