Barbie s holou hlavou nebo vitiligem? Mattel se snaží zůstat se svými panenkami relevantní

31. 1. 2020 | Kristýna Vozková
Barbie jdou s dobou. Už nemají představovat nedostižný ideál krásy, ale podporovat dívky v přijetí sebe sama. V nové kolekci tak najdete panenky s protetickou končetinou, vitiligem nebo plešatostí kvůli alopecii.

V tomto týdnu představila značka Mattel svou novou kolekci panenek Barbie Fashionistas, mezi kterými nechybí dívka s protézou, vitiligem nebo s holou hlavou. Světoznámý výrobce ikonických panenek se tímto krokem snaží následovat současný trend opěvování rozmanitosti a sebelásky přes všechny naše nedostatky. Značka byla dlouhou dobu kritizována pro nastolování nereálného ideálu krásy v podobě ultra štíhlých panenek s bujným poprsím a perfektními vlasy. Kolekce pro rok 2020 však ukazuje, že ani Barbie není dokonalá.  Může trpět kožní poruchou pigmentu (tedy vitiligem, pozn red), kvůli které jí na různých místech těla chybí pigment, ztratit vlasy kvůli alopecii nebo vlivem chemoterapie nebo také přijít o končetinu. Současné panenky už nemají v dívkách vzbuzovat touhu po perfektním vzhledu, ale povzbudit je k přijetí vlastní krásy. 

A zdá se, že se tento trend líbí i fanouškům na sociálních sítích. Mattel ve svém prohlášení uvedl, že prototyp panenky s vitiligem, který loni představil na svém Instagramu, byl nejlajkovanějším příspěvkem vůbec.  Fotografie téže panenky na instagramovém profilu Barbie Style  získala během dvou dnů 42 tisíc lajků. 

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.