BILLA nabídne zákazníkům dobíjecí stanice pro elektromobily i elektrokola

22. 9. 2016 | redakce
Zákazníci supermarketů BILLA budou mít nově možnost dobít si svá elektrická kola a automobily přímo u prodejen. Zatím v rámci pilotního projektu na třech místech.

Zákazníci supermarketů BILLA budou mít nově možnost dobít si svá elektrická kola a automobily přímo u prodejen. Zatím je naplánován pilotní provoz na třech místech, nejen v blízkosti velkých měst, ale také na důležitých dopravních tepnách, např. v místech křížení cyklostezek.

V rámci pilotního projektu budou do provozu uvedeny tři dobíjecí stanice u prodejen BILLA - v Říčanech u Prahy, v Mikulově a v Brně. V Říčanech u Prahy si zákazníci mohou pomocí zařízení se dvěma zásuvkami dobít svá elektrokola již od 21. 9. 2016 a pro cyklisty zde je navíc zřízen nový stojan na kola. Následně proběhnou další dvě instalace v Mikulově a v Brně - Líšni, kde bude možné využít dvou stanic pro nabíjení elektrokol a rovněž nových stojanů na zaparkovani kol.


Ukázka dobíjecí stanice u prodejen BILLA v Říčanech u Prahy.

Motivací ke spuštění projektu dle společnosti BILLA byla nejen snaha nabídnout svým zákazníkům novou službu, ale také posílit trend ekologického přístupu k životu. „Principy udržitelnosti a odpovědného přístupu k lidem i ke svému okolí jsou pro nás velice důležité. Instalací dobíjecích stanic u prodejen chceme podpořit zákazníky, kteří společně s námi sdílí filozofii udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí“, říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA.  Zkušební provoz bude BILLA testovat po dobu jednoho roku. Situaci poté vyhodnotí a podle výsledků vytipuje další prodejny, do kterých by se projekt mohl rozšířit.

Stání pro elektromobily i elektrokola bude označeno zeleným nátěrem se symbolem pro elektro-dobíjení. Dobíjení elektrokol zajistí nabíjecí stanice značky KEBA. Pomocí uzavíratelného boxu umístěného na fasádě budovy bude možné dobít jakékoliv elektrozařízení s napětím 230 V. Stanice budou primárně určeny pro elektrokola. Pro nabíjení automobilů společnost BILLA využije nejrozšířenějšího typu zásuvky – typu 2. Jedná se o středoevropský standard.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: