Blíží se konec scrollování ve feedu Instagramu?

22. 10. 2018 | Petr Michl
Procházení příspěvky na Instagramu se nemusí lišit od toho ve Stories. Brzy nám možná postačí swipování do stran.Říká se, že generace Z prohlíží Instagram zleva doprava a ti starší shora dolů. Instagram dost možná ve snaze, aby přilákal teenagery i mimo Stories, testuje nový způsob prohlížení individuálních příspěvků. Nebude přitom nutný scroll down. 

Pro ukázání dalšího příspěvku, postačí poklepání na levou či pravou stranu fotografie. Tedy přesně jako ve Stories. Jde o způsob, při kterém můžete vypnout mozek a „konzumovat obsah“. A to ještě pasivnější formou než při potřebě aktivního scrollu směrem dolů. Se zprávou, že Instagram tuto funkci chystá a nyní probíhá její testování přišel Josh Constine z Techcrunch, oficiálně potvrzena nebyla. 

To je poněkud v rozporu s nedávno zavedenými funkcemi Facebooku a Instagramu s cílem poskytovat uživatelům přehled toho, jak dlouho tráví na platformě čas, a přimět je tak trávit ho smysluplně a uvědoměle. Na to, že z Menlo Parku tu a tam přicházejí protichůdné funkce, jsme si už ale zvykli.

Kam dál?Věděli jste, že 70 % příspěvků na Instagramu nikdo nevidí? Sepsali jsme pro vás tipy, jak to udělat, aby vaše příspěvky nezapadly a uživatelé na ně reagovali. Přečtěte si, co funguje na Instagramu a s čím uspějete v roce 2018.

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.