Britská BAE přiznala korupci

3. 3. 2010 | ITO
Největší evropská zbrojovka, britská BAE Systems, se přiznala k tomu, co už všichni dlouho tušili - totiž že léta uplácí. Přiznání přišlo pravděpodobně pod sílící tíhou důkazů. S americkým ministerstvem spravedlnosti se zbrojovka dohodla na pokutě 400 milionů dolarů. Přiznání ovšem nemusí být pouze aktem kajícnosti. Jak upozorňují experti, celková suma, kterou si zbrojovka úplatky vybojovala, s největší pravděpodobností výrazně překračuje hodnotu 100 miliard dolarů.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.wikipedia.en

Největší evropská zbrojovka, britská  BAE Systems, se přiznala k tomu, co už všichni dlouho tušili - totiž že léta uplácí. Přiznání přišlo pravděpodobně pod sílící tíhou důkazů. S americkým ministerstvem spravedlnosti se zbrojovka dohodla na pokutě 400 milionů dolarů.
Přiznání ovšem nemusí být pouze aktem kajícnosti. Jak upozorňují experti, celková suma, kterou si zbrojovka úplatky vybojovala, s největší pravděpodobností výrazně překračuje hodnotu 100 miliard dolarů a zastavení vyšetřování jí pomůže zakrýt ty nejpalčivější problémy.
Celá aféra navíc může vrhnout nepříznivé světlo na všechny firmy v odvětví.
"Pokud se prokáže soustavná a cílevědomá korupce, je praděpodobné, že se začne pochybovat o celém segmentu trhu," upozorňuje Yan McCarthy, ekonomický žurnalista. "Viděli jsme to například u dodavatelů vojenského vybavení v Afghánistánu nebo u amerických společností, poskytujících v Iráku své služby."


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: