Budoucnost peněz v mobilním věku

23. 4. 2012 | BD
Kdy si pořídíme nový model peněženky? Do roku 2020 by měla být ve virtuální podobě.

Mobilní platby jsou v Evropě zatím spíše teoretickou než praktickou možností. V USA se ovšem předhánějí zavedené společnosti i startupy v nabízení svých řešení, a tak se tento segment zdá jako jeden z nejdynamičtějších. Pro obchodníky i zákazníky je k dispozici celá řada způsobů, jak na mobilu utrácet peníze za různé zboží, a jejich používání se stále rozšiřuje. Přesto se jedná stále o hodně marginální způsob platby. Jaké jsou vyhlídky do budoucnosti? Dočkáme se skutečně masového rozšíření?

Na začátku letošního roku provedla společnost Chetan Sharma průzkum zaměřený na budoucnost mobilního trhu. Dotazováni byli manažeři, vývojáři a další zasvěcení lidé z mobilních společostí a zainteresovaných startupů. Podle většiny respondentů jsou mobilní platby průlomovou mobilní kategorií.

Masivní rozšíření mobilních plateb ale závisí i na větším rozšíření dostatečně výkoných zařízeních mezi uživateli a větší důvěře v mobilní platby. Podle průzkumu provedeného Pew Internet & American Life Project tak čeká mobilní platby úspěch až za několik let, kdy tyto požadavky naplní. Více jak polovina dotázaných odborníků (65 %) se v rámci výzkumu ztotžnila s tvrzením, že do roku 2020 bude většina lidí zcela běžně používat chytrá zařízení při nakupování a pěněžních transkacích. Peníze a kreditní karty postupně ustoupí tzv. mobilní peněžence.

Aby se mobilní peněženka stala skutečností, bude potřeba hlavně zapracovat na bezpečnosti mobilních finančních transakcí. Pomoct rozšířit tento způsob platby by pak mohly i speciální pobídky ve formě odměn a různých výhod. Asi to bude trvat trochu déle, ale podle předpovědí odborníků nakonec mobilní peněženka vystřídá tu současnou koženou.

Zdroj: www.marketingland.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: