Burger King se nebojí klaunů. Na Halloween si utahuje z McDonald’s

31. 10. 2017 | Petr Michl
Burger King zase trollí McDonald’s. Na Halloween bude rozdávat lidem převlečeným za klauny Whoppery zdarma.Halloween může být příležitostí nejen pro prodejce cukrovinek, dýní a strašidelných masek. Brand manažeři z fast foodového řetězce Burger King v sobě probudili svého vnitřního trolla a zamířili svou promo akcí na svého úhlavního konkurenta McDonald's.

O letošním Halloweenu v úterý 31. 10. každý, kdo přijde do pěti vybraných poboček v Austinu, Bostonu, Miami, Los Angeles, a Salt Lake City v kostýmu klauna, dostane Whopper zdarma. Jedním z nejslavnějších klaunů je přitom pochopitelně Ronald McDonald. Jak dokazuje video níže, v BK ho považují jednoznačně za strašidelnou figuru. Přesto se ho ale nebojí obsloužit.

Pro úplnost je potřeba dodat, že akce platí jen pro prvních 500 klaunů a musí si pro Whopper dojít pěkně dovnitř restaurace. Žádné jídlo zdarma se nebude vydávat na drive thru. Vystrčit z okýnka vozu tak maximálně červený nos zkrátka není dost.

Kampaň #ScaryClownNight vymysleli v agentuře MullenLowe v Madridu. Proto se mimo USA objeví také ve Španělsku, ale i v Argentině, Brazílii, Jihoafrické republice, Rusku, Švédsku a Velké Británii. Ve všech těchto zemích platí claim: „Come as a clown. Eat like a king.“
Kam dál?Špílců od BK směrem ke svému hlavnímu konkurentovi už proběhla celá řada. Loni se například Burger King na Halloween přestrojil za ducha McDonald's.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.