Celosvětový traffic na Google+ vzrostl od listopadu 2011 o dvě třetiny

30. 7. 2012 | PeMi
Google+ zaznamenal celosvětový nárůst trafficu o 66 procent, v USA dokonce o 82 procent.

Google+ není ve sdělování dat, která by odhalila jeho skutečnou úspěšnost, příliš sdílný. Nyní to však částečně změnil. Konzultant komunikace Morten Mynsard na Google+ uvedl, že od listopadu minulého roku do června roku letošního zaznamenal celosvětově nárůst trafficu o 66 procent. Google odtajnil proti svým zvykům i uživatelská data jeho sociání sítě v konkrétní zemi. V USA zaznamenal Google+ nárůst trafficu dokonce o 82 procent.

Důvěryhodnost datům by měl dodat fakt, že pocházejí od analytické společnosti ComScore, která na začátku roku otřásla důvěrou odborné veřejnosti v Google+ zveřejněním údajů říkajících, že na něm tráví lidé 3 minuty měsíčně (uživatelé Facebooku na něm měli dle té samé zprávy strávit v průměru 405 minut za měsíc).Tabulky níže ukazují změny v trafficu od listopadu 2011 do června 2012, nejdříve v celosvětovém a posléze americkém měřítku.

Tato data jsou rozhodně pozitivní, počet unikátních návštěvníků nicméně neodhaluje jejich reálné chování a průměrný čas strávený na stránce. Před měsícem nicméně Google+ oznámil, že má 150 milionů aktivních uživatelů, přičemž polovina z nich je na sociální síti denně. Aktivní uživatelé mají trávit na stránce každý den 12 minut. Tato data ovšem nejsou zastřešena externí autoritou a jsou výrazně v rozporu s lednovou zprávou ComScore, díky které se Google+ začalo říkat také „město duchů“.

Zdroje: www.marketingland.com, plus.google.com, online.wsj.com
 

Štítky dokumentu: Facebook Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.