Česká spořitelna nově umožňuje platbu složenek a faktur pomocí QR kódů v bankomatech

6. 3. 2014 | Petr Michl

Česká spořitelna nově a jako první na českém trhu umožňuje platit složenky a faktury pomocí QR kódů v bankomatech. Výhodou je především snadný způsob, jak rychle hradit pravidelné platby. Klienti se nemusejí zdržovat s opisováním všech platebních údajů z faktury, jednoduše načtou QR kód v bankomatu a daná faktura se automaticky převede na platební příkaz, který jen stačí zkontrolovat a potvrdit. K úhradě QR Plateb v bankomatu potřebují klienti pouze platební kartu ČS a fakturu či složenku obsahující QR kód.

Aktuálně mohou klienti QR Platbu využívat ve 120 platbomatech a více než 850 bankomatech České spořitelny a tato síť se bude neustále rozšiřovat. QR Platba je nástroj pro rychlý přenos dat, který umožňuje libovolnému výstavci zakódovat do podoby QR kódu celý platební příkaz. Tento kód naleznou klienti na fakturách předních prodejců zboží a poskytovatelů služeb, QR Platbu podporují např. Vodafone, T-Mobile, Česká pojišťovna, Veolia Voda, UPC či E.ON.

Atraktivitu tohoto způsobu platby poněkud kazí cena 6 Kč za platební příkaz. Zadávání přes sběrný box ČS sice stojí 15 Kč, ale elektronicky nastavený a zautomatizovaný způsob platby by byl pro klienty zběhlé při používání internetového bankovnictví přitažlivější s nulovým poplatkem. Níže naleznete způsob zadávání QR Platby v rozhraní bankomatu.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: