Česko má konečně vydavatelství elektronických knih

21. 10. 2011 | VOt
Freetime Publishing, za kterým stojí dvojice Pavel Koutský a Vladimír Mátl, je jedním z prvních českých elektronických vydavatelství. V současné době prý dokonce jednají i s firmou Apple a chtějí vstoupit do iBookStore.

V České republice odstartovalo jedno z prvních elektronických vydavatelství. Za projektem Freetime Publishing stojí dvojice Pavel Koutský a Vladimír Mátl. Jejich cílem je přinášet českým čtenářům co nejširší výběr elektronických knih.

Nové vydavatelství vydává knihy výhradně v elektronické podobě. Autorům pak ponechává po odečtení distribučních poplatků 70 % z prodeje knihy. Knihy se distribuují přes web Palmknihy.cz s využitím DRM ve formátech ePub, Mobi nebo PDF. Freetime Publishing dokonce jedná i se společností Apple a plánuje vstoupit také do online obchodu s e-knihami iBookStore. České elektronické vydavatelství by pak mohlo nabízet knihy pro iPady.

Freetime Publishing v současné době nabízí ke koupi tři tituly – O ženách (a mužích) od Martina Němce, povídky Válkotvůrci od Leoše Kyši a Bratrstvo Krve – Hustej nářez od Františka Kotlety.

 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: