Český pořad Honest Guide získal filmové ocenění na Zagreb Tourfilm Festivalu 2017

26. 9. 2017 | Petr Michl
Při propagaci měst nemusíte říkat jen ty hezké věci. Lepší je to říct napřímo i se všemi podvodnými směnárníky a pastmi na turisty. Honest Guide dostal za tento přístup filmové ocenění na Zagreb Tourfilm Festivalu 2017.Pořad s názvem Honest Guide, který se vysílá na internetové televizi Stream.cz, zabodoval na Zagreb Tourfilm Festivalu 2017. Oceněni byli Janek Rubeš a Honza Mikulka, kteří pořadem provázejí a ukazují bez servítků turistické nástrahy hlavního města.  Navíc přinášejí tipy, které v běžném průvodci turisté nikdy nenajdou. Tento netradiční průvodcovský pořad mimo jiné upozorňuje i na nekalé praktiky pražských taxikářů,  směnáren a tzv. ruličkářů. 

Pořad s podtitulem „Všechno, co chtěli turisté vědět o Praze, ale báli se zeptat,“ ukazuje cizincům skryté krásy či zajímavosti Prahy mimo obvyklé turistické trasy, jako je například Staroměstské náměstí či Pražský hrad.

Nápad, který se minulý rok zrodil v hlavně Janka Rubeše a Honzy Mikulky spíše jako pokus zaujmout i zahraniční diváky, nakonec získal na oblibě, jak u zahraničních turistů, tak i u cizinců žijících v České republice.  Kluci v pořadu radí, kde jsou nejfotogeničtější místa v Praze, kde se dá sehnat nejlepší zmrzlina, kde se najíst levně, kam si v centru dojít na záchod či kde se připojit na wifi a také jak cestovat noční Prahou. Pořad běží mimo internetové televize Stream.cz ještě na mezinárodním YouTube kanále, kde ho sledují především zahraničí diváci. Oblíbený je ale i u nás. To dokazuje nominace na cenu popularity v Křišťálové Lupě 2017.

 

„Děkujeme porotě a obrovský dík patří i vám, našim, divákům, fanouškům a přátelům, protože nic by nebylo možné bez vaší podpory. Spokojení diváci a turisté jsou nám největší odměnou,“ komentuje výhru Janek Rubeš, který si s kolegou Mikulkou přijel cenu do Záhřebu převzít osobně.


Janek Rubeš a Honza Mikulka s oceněním na Zagreb Tourfilm Festivalu 2017

Štítky dokumentu: Content Marketing
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.