Chatroulette nemůže v současné podobě fungovat dál

12. 5. 2010 | IKE
Chatroulette ztrácí. Jak hodnotu své značky, tak potenciál dalšího využití. Vyplývá to z prohlášení expertů ze skupiny SIM. Ta se zaměřila na hodnocení Chatroulette jakožto projektu pro možnou budoucí akvizici v hodnotě převyšující 10 milionů dolarů. Jakkoli se toto číslo může zdát veliké, je možné, že brand Chatroulette je v nedávné době skutečně dosáhl.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Chatroulette ztrácí. Jak hodnotu své značky, tak potenciál dalšího využití. Vyplývá to z prohlášení expertů ze skupiny SIM.

Ta se zaměřila na hodnocení Chatroulette jakožto projektu pro možnou budoucí akvizici v hodnotě převyšující 10 milionů dolarů. Jakkoli se toto číslo může zdát veliké, je možné, že brand Chatroulette je v nedávné době skutečně dosáhl - nesmíme zapomenout, jaký značka zaznamenala úspěch na PR poli.
Teď však má být vše jinak. Podle dokumentu se Chatroulette potýká s obrovským nástupem nevhodného využívání - od ukájejících se mužů po reklamu (nejčastěji erotickou), která se začíná stále více množit.

"Narazit na normálního uživatele je čím dál tím složitější," uvádí Leslie Taylor, který na dokumentu spolupracoval. Na vině má být špatně sestavený algoritmus, který nepenalizuje uživatele, u kterých dochází k rychlému odpojení uživatelů.
"Nahlášení uživatele, který prezentuje nevhodný obsah je bohužel nastaveno také velmi nevhodně. Málokdo ví, že něco takového vůbec funguje," komentuje Taylor dále.

Všechny tyto jevy pak mají za následek jediné. Hodnota celého projektu klesá a značka tím trpí. Na Chatroulette se tak pravděpodobně bude vzpomínat pouze jako na aplikaci, která poukázala na nové možnosti využívání videochatu. Podobně koncipované služby se pak samostatně představí v rámci jiných sociálních sítí, které si budou bezpečnost hlídat mnohem lépe.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: