Chrome začne blokovat vlezlé videoreklamy

6. 2. 2020 | Petr Michl
Mid-rolly, pásky překrývající obrazovku videa, ale i nepřeskočitelné pre-rolly delší než 31 vteřin to budou mít těžké. The Coalition for Better Ads je považuje za vlezlé a nehodlá je podporovat Google ve svých obsahových sítích a na YouTube, ale především ani v Chromu.

Organizace The Coalition for Better Ads (CBA) se snaží usilovat o lepší reklamy. Nyní oznámila nová pravidla pro krátké videoreklamy. Jí nastavená omezení hodlá dodržovat i jeden ze zakládajících členů CBA, Google a s ním i jeho internetový prohlížeč Chrome.

Jde o videoreklamy s délkou pod 8 minut, dá se tak říct, že pokryjí naprostou většinu využívaných formátů. Nová pravidla hodlá Google dodržovat i u reklam v rámci své obsahové sítě a také na YouTube. Začátek jejich platnosti je přitom stanoven na 5. srpna 2020.

Budou mít inzerenti dostatečnou motivaci, aby je začali dodržovat? To si buďte jistí. Google všechny regulím neodpovídající videoreklamy demonetizuje. V příštích měsících bude procházet stránky spojené s účtem na Google Search Console a upozorní správce těchto webů, pokud reklamy na nich pravidla porušují. Ti, kdo to nenapraví, budou mít zablokované jejich zobrazení v Google Chrome, tedy na velké části světových trhů, včetně Česka, dominantním internetovém prohlížeči.

Bez dalšího zdržování se pojďme vhrnout na představení nevyhovujících formátů.

Dlouhé pre-roll reklamy, které nejdou přeskočit

CBA tím myslí videoreklamy či skupiny reklam delší než 31 vteřin, které předcházejí videu a nejdou přeskočit. V českém prostředí se série 2-3 nepřeskočitelných reklam dlouho vyskytovaly například u nativních video přehrávačů některých českých komerčních televizí.

Mid-roll reklamy

Štítky dokumentu: Google PPC Reklama online
Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.