Čína omezuje TikTok i videohry, internetové uživatele raději zkouší z historie státu

1. 10. 2021 | Barbora Vičarová
Čína pokračuje v trendu „digitální péče” o děti. Malým uživatelům zavádí TikTokovou večerku, omezuje hraní videoher a raději se pomocí vlastní aplikace se chystá vychovávat „věrného a vzdělaného” občana.

Čínská verze TikToku, zvaná Douyin, na svém blogu představila několik novinek, kterými se chystá chránit malé uživatele před závislostí na zábavní aplikaci. Nově zavedené restrikce jsou zatím nejpřísnější v historii platformy a rozhodly se omezit čas strávený na síti pro uživatele mladší 14 let. Ty aplikace automaticky zařadí do režimu „pro mládež”, který nemohou sami nijak vypnout nebo obejít. 

Chránit a vzdělávat

Uživatel se v aplikaci Douyin ověřuje pravým jménem a datem narození, následně se přihlašuje skrze rozpoznávání obličeje. A pokud vám je méně než 14 let, můžete aplikaci Douyin používat pouze od 6 do 22 hodin. A to není vše, mladí uživatelé totiž mohou na aplikaci trávit maximálně 40 minut denně. Snaha o omezení tedy limituje čas, který malé děti tráví online a nutí je tak věnovat se i jiným aktivitám. 

Restrikce však postihnout nejen čas, ale také obsah aplikace. ByteDance, mateřská firma sociální sítě Douyin, na svém blogu k restrikcím uvedla, že pro děti chystá spoustu edukativního obsahu –⁠ videa nejrůznějších populárně-vědeckých experimentů, záběry z výstav v galeriích a muzeích, nádherné přírodní scenérie nebo obsahy, ve kterých bude osvětlovat historické souvislosti. 

Konec paření videoher

Tato tvrdá omezení zavádí aplikace v souvislosti s novými čínskými vládními nařízeními, kterými chce země ochraňovat své mladé občany. Vládní iniciativa totiž chce snižovat čas, který mládež tráví na sítích a chce děti taktéž edukovat a rozvíjet. Kromě užívání sociálních sítí nové restrikce omezují třeba i hraní videoher. Pokud je vám pod 18 let, můžete si zahrát pouze 3 hodiny v týdnu. Čínská vláda totiž nařizuje firmám, aby pro mladé uživatele „otevřeli krám” pouze v pátek, sobotu a neděli a to vždy od 6 do 7 večer. Výjimkou jsou svátky, kdy si v danou hodinu mohou mladí zahrát také. Jindy však ne. 

Štítky dokumentu: Legislativa Mobilní aplikace TikTok
Sdílejte tento článek:
Podobné články: